HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

O víkendu zasahovali hasiči u jedenácti dopravních nehod

Celkem zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji od pátku 6. do neděle 8. 12. 2019 celkem 51 událostí. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Kobylice – dopravní nehoda – 8. 12. 12:40
Na silnici č. 324 mezi Novým Bydžovem a obcí Prasek zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Nechanic u dopravní nehody osobního automobilu. To vyjelo mimo komunikaci a střechou narazilo do stromu. Při příjezdu hasičů na místo události se nacházela jedna zraněná osoba mimo vozidlo. Hasiči osobní automobil zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru a asistovali záchranářům při ošetření a transportu pacienta.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 8. 12. 20:45
Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice a místní dobrovolná třebechovická jednotka zasahovaly v katastru části Krňovice u dopravní nehody dvou osobních vozů. Auta zůstala stát po nehodě v křižovatce. Dvě zraněné osoby si převzala do péče ZZS. Hasiči zajistili havarované vozy, zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a postarali se o úklid vozovky.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Vidochov – dopravní nehoda – 6. 12. 20:15
K dopravní nehodě osobního vozidla na silnici č. 16 vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky a také jednotka ze stanice Jičín. Vůz skončil po nehodě mimo komunikaci a převrácený na bok, jeden člověk byl zraněn. Hasiči vyzvedli automobil zpět na komunikaci pomocí jeřábu.

Hořice – dopravní nehoda – 7. 12. 17:16
Hořická profesionální i dobrovolná jednotka hasičů zasahovala v Husově ulici u dopravní nehody dodávky. Automobil najel na obrubník, což způsobilo defekt kola. K úniku provozních kapalin z vozidla nedošlo.


ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – dopravní nehoda – 7. 12. 07:17
V Lidické ulici v části Nová Ves odstranili profesionální hasiči z broumovské stanice následky dopravní nehody osobního automobilu. Jeden člověk byl předán do péče ZZS a následně transportován do nemocnice. Místo zásahu si převzali policisté.  

Náchod – dopravní nehoda – 7. 12. 13:34
Náchodští profesionální hasiči zasahovali v Broumovské ulici v Bělovsi u dopravní nehody dvou automobilů. Jednotka zajistila místo události, po došetření nehody se postarala o úklid vozovky a pomohla s naložením vozidel na odtah. Jedna osoba byla předána do péče záchranářů.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – dopravní nehoda – 7. 12. 05:19
Na silnici č. 14 mezi Solnicí a Bílým Újezdem zasahovala profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice. Stala se zde dopravní nehoda tří osobních vozidel. U všech vozů provedli hasiči protipožární opatření. Dvě auta skončila po nehodě mimo komunikaci, jedno zůstalo na silnici. Záchranáři prohlédli všechny účastníky nehody, tři lidé převezli do zdravotnického zařízení. Po došetření nehody policisty se hasiči postarali o úklid vozovky, komunikace musela být po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena.

České Meziříčí – dopravní nehoda – 7. 12. 10:57
Na silnici č. 308 v katastru Českého Meziříčí havaroval osobní automobil, přičemž došlo ke zranění jedné osoby. Na místo jeli profesionální hasiči z Dobrušky a Jaroměře a dobrovolná jednotka z Černilova. Auto vyjelo mimo komunikaci a narazilo do zídky. Osoba byla po příjezdu hasičů mimo vozidlo, skončila v péči ZZS. Na místě nehody bylo poškozeno také dopravní značení, událost byla oznámena silničářům. Po došetření nehody se jednotky postaraly o odstranění následků nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Chvaleč – dopravní nehoda – 7. 12. 11:41
Trutnovští profesionální hasiči vyjížděli do části Petříkovice, kde došlo k dopravní nehodě dodávky. Auto skončilo po nehodě v potoce převrácené na bok. Jednotka vozidlo zajistila, zkontrolovala, zda nedochází k úniku kapalin a odpojila autobaterii. Řidič se nacházel mimo havarovaný automobil, byl předán do péče ZZS. Hasiči vrátili vozidlo zpět na kola, přičemž došlo k drobnému úniku provozních náplní. Na vodní hladinu umístila jednotka sorpční hady a poté vyprostila vozidla pomocí navijáku zpět na břeh, auto bylo ponecháno mimo komunikaci.

Dolní Olešnice – dopravní nehoda – 8. 12. 03:28
K dopravní nehodě osobního automobilu, který havaroval na silnici č. 16 v katastru Dolní Olešnice, vyjížděli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Hostinného. Automobil havaroval mimo vozovku a skončil v příkopu. Hasiči provedli na autu protipožární opatření, k úniku provozních kapalin nedošlo. Místo zásahu si převzali policisté.

Hajnice – dopravní nehoda – 8. 12. 08:37
V katastru části Výšinka na silnici č. 37 u křižovatky s odbočkou na Kohoutov havarovala dodávka, která vyjela mimo komunikaci. Při nehodě se převrátila na bok a zůstala tak nedaleko lesa. Na místo jela profesionální jednotka ze stanice Dvůr Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z obce Hajnice. Šest osob, které ve voze cestovaly, bylo předáno do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči zajistili havarovaný automobil proti vzniku požáru a zabezpečili místo nehody. Z havarovaného vozidla neunikaly žádné provozní kapaliny. Komunikace byla po dobu zásahu průjezdná kyvadlově. Místo zásahu bylo následně předáno policistům.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Broumov (1)

DN Broumov (1) 

Detailní náhled

DN Broumov (2)

DN Broumov (2) 

Detailní náhled

DN Hajnice, Výšinka (1)

DN Hajnice, Výšinka (1) 

Detailní náhled

DN Hajnice, Výšinka (2)

DN Hajnice, Výšinka (2) 

Detailní náhled

DN Hajnice, Výšinka (3)

DN Hajnice, Výšinka (3) 

Detailní náhled

DN Hajnice, Výšinka (4)

DN Hajnice, Výšinka (4) 

Detailní náhled

DN Chvaleč, Petříkovice (1)

DN Chvaleč, Petříkovice (1) 

Detailní náhled

DN Chvaleč, Petříkovice (2)

DN Chvaleč, Petříkovice (2) 

Detailní náhled

DN Chvaleč, Petříkovice (3)

DN Chvaleč, Petříkovice (3) 

Detailní náhled

DN Chvaleč, Petříkovice (4)

DN Chvaleč, Petříkovice (4) 

Detailní náhled

DN Kobylice (2)

DN Kobylice (2) 

Detailní náhled

DN Kobylice

DN Kobylice 

Detailní náhled

DN Náchod (1)

DN Náchod (1) 

Detailní náhled

DN Náchod (2)

DN Náchod (2) 

Detailní náhled

DN Solnice (1)

DN Solnice (1) 

Detailní náhled

DN Solnice (2)

DN Solnice (2) 

Detailní náhled

DN Třebechovice p. O.

DN Třebechovice p. O.  

Detailní náhled

DN Vidochov

DN Vidochov 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem