HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

O víkendu likvidovali hasiči 8 požárů a zasahovali u 14 dopravních nehod

Celkem evidují hasiči za víkend téměř 60 událostí. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Králíky – dopravní nehoda – 18. 5. 18:13

V části obce Podoliby zasahovali profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov. Stala se zde dopravní nehoda dvou osobních vozidel se zraněním jedné osoby, která skončila v péči záchranářů. Hasiči provedli protipožární opatření, jedno vozidlo vyjelo mimo komunikaci, kde zůstalo a druhé jednotka odtlačila na odpočívadlo.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18. 5. 21:15

Do části Plotiště nad Labem vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Místo nehody zajistili, jednu osobu si převzali do svých rukou záchranáři. Po zabezpečení místa nehody proti vzniku požáru si jej převzali policisté.

Třebechovice pod Orebem – technická pomoc – 19. 5. 09:18

Na krajské operační a informační středisko byl nahlášen pád stropu v kolárně domu ve Vítězné ulici. Oznamovatelé se obávali, zda se pod spadlou částí někdo nenachází. Na místo vyrazili profesionální hasiči z centrální hradecké stanice i s technickým kontejnerem a dále zde zasahovali dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Po průzkumu místa zásahu hasiči zjistili, že se uvolnilo vatové zateplení stropu o rozměrech asi 5x4 metrů a nikdo se v prostoru kolárny nenacházel.

Nové Město – dopravní nehoda – 20. 5. 11:32

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody motocyklu a osobního vozidla, která se stala na sjezdu z D11 ve směru na Lázně Bohdaneč. Jednotky místo události zajistily a asistovaly záchranářům s naložením zraněné osoby z motocyklu do sanitky.

Chlumec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 20. 5. 12:42

O hodinu později zasahovali opět novobydžovští hasiči, hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou u další dopravní nehody na silnici I/36. Střetla se zde dvě osobní vozidla, přičemž došlo ke zranění jedné osoby. Tu jednotky zafixovaly a předaly záchranářům. Jedno vozidlo skočilo mimo komunikaci v poli. Jednotky místo události zajistily a provedly protipožární opatření.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 20. 5. 12:43

Profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli k velkému kruhovému objezdu na křižovatce komunikací Brněnská a Sokolská. Stala se zde dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu. Hasiči místo události zajistili a předali jej policistům.

Chlumec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 20. 5. 17:18

U dopravní nehody osobního vozidla a motorky bez zranění zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou v Pražské ulici. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili uniklé provozní kapaliny z motorky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Milovice u Hořic – dopravní nehoda – 18. 5. 14:59

Dopravu na hlavním silničním tahu I/35 komplikovala v pátek odpoledne nehoda dvou nákladních a tří osobních vozidel. Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic. Jeden z nákladních automobilů skončil částečně mimo komunikaci a hasiči museli jednu osobu vyprostit, ovšem bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Jednotka místo události zajistila a provedla protipožární opatření. Po dobu zásahu a vyšetřování policií musela být silnice kompletně uzavřena. Provoz byl částečně obnoven asi po hodině. Hasiči zajistili úklid vozovky od střepů a úlomků.

Hořice – dopravní nehoda – 19. 5. 21:55

Profesionální jednotka z Hořic zasahovala v Maixnerově ulici. Došlo zde k dopravní nehodě, kdy se střetl osobní automobil s chodcem. Hasiči pomohli záchranářům s ošetřením, zraněnou osobu transportovali záchranáři do zdravotnického zařízení. Hasiči také pomáhali s řízením provozu v místě nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Metuje – dopravní nehoda – 18. 5. 15:13

U dopravní nehody dvou osobních automobilů zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Hasiči provedli protipožární opatření a uniklé provozní náplně zasypali sorpčním materiálem. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotky odtáhly havarovaná vozidla mimo komunikaci a zajistily úklid silnice. Účastníky nehody byly i dvě děti, které za statečnost odměnili hasiči dráčkem záchranáčkem.

Velké Poříčí – dopravní nehoda – 19. 5. 00:48

Profesionální jednotka z Náchoda zasahovala u dopravní nehody osobního automobilu. Ve směru na Hronov se dostal vůz do řeky a nacházela se v něm osoba. Hasiči museli vyprostit vozidlo pomocí vyprošťovacího automobilu. Osoba vyvázla z vozu bez zranění.

Náchod – technická pomoc – 19. 5. 14:30

Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali v Hronově ulici při neobvyklém transportu zraněného pacienta. Záchranáři požádali hasiče o pomoc při transportu zraněné osoby, ale nebylo možné ji svézt výtahem. Hasiči proto povolali automobilový žebřík a transport proběhl pomocí výškové techniky. Hasiči pak pomohli s přenesením osoby do sanitky. Byl to vůbec první zásah nového automobilového žebříku, kterým náchodská stanice ve Velkém Poříčí disponuje. Video ze zásahu naleznete zde (zdroj TV Náchodsko): https://www.facebook.com/tvnachodsko/videos/589099861463352/

Náchod – požár – 20. 5. 00:05

Profesionální jednotka a dobrovolní hasiči z Náchoda zasahovali v ulici Pod Rozkoší, kde hořely před rodinným domem dva smrky. Jednalo se o požár malého rozsahu. Škoda byla odhadnuta na 500 korun.

Náchod – požár – 20. 5. 01:03

K požáru živého plotu z tújí vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda do ulice Na Skalce. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2500 korun.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bohdašín – požár – 18. 5. 09:09

U požáru lepenky na opravované střeše rodinného domu zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolné jednotky z Nového Hrádku, Nového Města nad Metují a Bohdašína. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotek na místo. Hasiči prostor půdy odvětrali a rozebrali střechu, aby zjistili, zda se zde nenachází skrytá ohniska. Shořelý materiál poté z požářiště vyhodili. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, díky včasnému uhašení se podařilo uchránit majetek v hodnotě asi tří milionů korun. Příčinou požáru byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm.

Rychnov nad Kněžnou – požár – 19. 5. 00:06

Po půlnoci přijalo krajské operační a informační středisko oznámení o požáru v domě s pečovatelskou službou v ulici Na Drahách. Na místo hned vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dále dobrovolná jednotka ze Solnice. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k požáru v kuchyni v jednom z bytů. Z těchto prostor zachránili hasiči jednu osobu, kterou si převzali do péče záchranáři. Z okolních bytů pak evakuovaly jednotky ještě další tři osoby. Hasiči odvětrali zakouřené prostory a předali místo zásahu. Požár způsobil škodu 10 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši asi 500 tisíc korun.

Bartošovice v Orlických horách – dopravní nehoda – 20. 5. 16:30

U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách. Při nehodě došlo ke zranění celkem čtyř osob. Hasiči poskytli zraněným první předlékařskou pomoc a na havarovaných vozech provedli protipožární opatření. Jedno z nich skončilo po nehodě převrácené na střeše. Po dobu zásahu byl nejprve provoz na komunikaci řízen kyvadlově, poté byla uzavřena úplně. Všechny čtyři zraněné osoby transportovali záchranáři do nemocnice. Jednotky poté převrátily jeden z vozů ze střechy zpět na kola. Odtah si zajistili majitelé.

Častolovice – dopravní nehoda – 20. 5. 17:37

U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali v Masarykově ulici profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Častolovic. Vozidlo najelo do výkopu na rekonstruované komunikaci a nemohlo vyjet ven. Automobil musel z výkopu dostat ven až vyprošťovací automobil hasičů. Z výkopu bylo vozidlo přeloženo rovnou na odtahovou službu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Zlatá Olešnice – dopravní nehoda – 19. 5. 16:32

U dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do sloupu, zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Nárazem došlo k přeražení sloupu a dráty elektrického napětí dosahovaly téměř až na zem. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. S řidičem cestoval ve vozu i pes, kterého si po dobu ošetření zraněného převzala městská policie. Hasiči místo události zajistili a unikající provozní náplně zasypali sorpčním materiálem. Vozovka byla v tu chvíli průjezdná pouze pro osobní automobily, nákladní vozy a autobusy nemohly kvůli spadlým drátům projet. Místo události si převzala policie a energetici.

Lánov – technická pomoc – 19. 5. 21:12

Profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova zasahovali v Prostředním Lánově. Pomáhali zde veterináři s transportem koně. První pokusy o zvednutí pomocí bagru nebyly úspěšné, proto musel přijet jeřáb ze stanice v Trutnově. Ani tím se ovšem nepodařilo koně zvednout. Nakonec byl kůň naložen v přepravníku.

Doubravice – požár – 20. 5. 02:56

K požáru čtyř osobních vozidel, dřevěného přístřešku na palivové dříví a dvou stodol došlo asi v 02:15. Událost byla na krajské operační a informační středisko hasičů nahlášena asi o půl hodiny později. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Bílé Třemešné a Dubence.

Svědek požáru telefonoval na linku č. 158 a jako první se k požárům dostavila hlídka Policie ČR. Ta rychlým zásahem za pomocí místních občanů lokalizovala požáry, které byly v počátečním stádiu. Na hašení požárů byly použity hasicí přístroje, voda z plastových lahví a voda ze zahradní hadice. Požární jednotky po příjezdu provedly průzkum a zjistily, že požáry byly prakticky uhašeny.

Vyšetřovatel příčin požárů na místě vyloučil technickou závadu i nedbalostní jednání, míru cizího zavinění prověřuje Policie ČR.

Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 200 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na asi 6 milionů korun. Do toho jsou započítány dvě stodoly a dva rodinného domy, které byly přímo ohroženy požárem. Díky včasnému zásahu policistů a místních občanů nebyly hmotné škody vyšší a nedošlo k zranění a usmrcení osob. (text por. Libor Halouzka, Dis.)

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

DN Bartošovice (1)

DN Bartošovice (1) 

Detailní náhled

DN Častolovice (1)

DN Častolovice (1) 

Detailní náhled

DN Častolovice (2)

DN Častolovice (2) 

Detailní náhled

DN Česká Metuje (2)

DN Česká Metuje (2) 

Detailní náhled

DN Česká Metuje

DN Česká Metuje 

Detailní náhled

DN Chlumec nad Cidlinou

DN Chlumec nad Cidlinou 

Detailní náhled

DN Milovice u Hořic (1)

DN Milovice u Hořic (1) 

Detailní náhled

DN Milovice u Hořic (2)

DN Milovice u Hořic (2) 

Detailní náhled

DN Milovice u Hořic (4)

DN Milovice u Hořic (4) 

Detailní náhled

DN Milovice u Hořic (5)

DN Milovice u Hořic (5) 

Detailní náhled

DN moto Nové Město

DN moto Nové Město 

Detailní náhled

P Doubravice (1)

P Doubravice (1) 

Detailní náhled

P Doubravice (2)

P Doubravice (2) 

Detailní náhled

P Doubravice (3)

P Doubravice (3) 

Detailní náhled

P Doubravice (4)

P Doubravice (4) 

Detailní náhled

P Doubravice (5)

P Doubravice (5) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem