HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

NOVÉ PŘEDPISY V OBLASTI POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI STAVEB

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje (HZS LK) ve spolupráci s Oblastní kanceláří České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) v Liberci a Krajskou nemocnicí Liberec, a.s. (KNL) pořádá po delší odmlce seminář určený nejenom odborné veřejnosti z řad členů ČKAIT a osobám odborně způsobilým v požární ochraně či technikům požární ochrany, ale i všem příznivcům preventivní požární ochrany. 

Seminář „NOVÉ PŘEDPISY V OBLASTI POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI STAVEB“ proběhne dne 7. června 2022 (ÚTERÝ!!!) od 8,00 hodin v prostorách přednáškového sálu pavilonu P (patologie) v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, Liberec. Seminář je akreditován v rámci vzdělávacího programu projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT a je pro autorizované inženýry a techniky hodnocen 1 bodem. Celou akci budou organizačně zajišťovat příslušníci HZS LK ve spolupráci s pracovníky KNL.

Seminář je již tradičně rozdělen na dva tematické bloky, kdy dopolední část bude věnována zejména požární bezpečnosti stavebních objektů:

  • nová kategorizace staveb z hlediska požární ochrany a ochrany obyvatelstva;
  • Ing. Petr Boháč - přehled novinek napříč kodexem požární bezpečnosti staveb;
  • Ing. Stanislav Toman – nová filosofie v oblasti větrání chráněných únikových cest.

Odpolední část bude navazovat a je určena zejména pro osoby odborně způsobilé v PO a techniky PO. Některá dopolední a odpolední témata se budou prolínat.

  • kategorizace staveb z pohledu kontrolní činnosti HZS LK;
  • podmínky připojení stavebních objektů na pult centralizované ochrany HZS LK.

Lehké občerstvení je zajištěno. Z epidemiologických důvodů může být seminář zrušen nebo mohou být stanoveny podmínky jeho konání – účastníci budou informovováni skrze e-maily. Seminář není zpoplatněn. 

Účast na semináři je nutné z kapacitních důvodů dopředu přihlásit e-mailem na adresy: ondrej.zmrhal@hzslk.cz nebo katerina.stajncova@hzslk.cz v termínu do 31. května 2022 včetně. Preferujeme toto přihlášení zájemců o účast přes e-mail, aby nedocházelo ke komolení jmen. Prosíme o zaslání jména, kontaktních údajů (telefon, e-mail) a případně čísla autorizace ČKAIT. Přihlášeným účastníkům bude z naší strany e-mailem zasláno potvrzení o přihlášení a následně i o konaní semináře.

Pro lepší orientaci naleznete v odkazu mapu areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s.  https://www.nemlib.cz/mapa#b-p a UPOZORŇUJEME, že parkování v areálu je zpoplatněno a je přednostně určeno pro pacienty nemocnice. Další placené parkování je k dispozici v ul. Husova, Baarova, Klostermannova a Klášterní. Bezplatně parkovat lze s omezenou kapacitou v ulicích vzdálenějších centru města.

 Těšíme se na Vaši účast. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.

Autor: kpt. Ing. Kateřina Štajncová

logo prevence.pngODDĚLENÍ PREVENCE

vytisknout  e-mailem