HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Noční požár chaty ve Staré Boleslavi zaměstnal pět jednotek

V noci na středu 14. srpna byl krátce po půl čtvrté ohlášen na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje požár chaty v Třebízského ulici ve Staré Boleslavi. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Stará Boleslav a velitele čety z Říčan a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Brandýs nad Labem, Stará Boleslav a Káraný. První jednotka byla na místě už za tři minuty od výjezdu ze stanice.

Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že v chatě o přibližných rozměrech 6x6 metrů se nikdo nenachází, neboť majitel i se svými psy stihl objekt včas opustit. Hasiči pomocí dvou C proudů dostali asi po půlhodině požár pod kontrolu. Vzhledem k tomu, že chata byla plná nashromážděných věcí, bylo pak nutné všechno vyskladnit a následně dohasit, což trvalo téměř dvě hodiny.

Podle majitele škoda požárem nevznikla žádná, respektive nechce žádnou uplatňovat. Hasičům se podařilo uchránit hodnoty za cca 100 tisíc korun. Jako příčinu vzniku požáru uvedl vyšetřovatel pád hořlavého materiálu na kouřovod od kamen. 

Nařízenou dohlídku zajistili dobrovolní hasiči ze Staré Boleslavi. Dopoledne přijela požářiště zkontrolovat jednotka HZS Stará Boleslav a hodinu před polednem byla událost operačním střediskem uzavřena.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem