HZS Ústeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nexen Tire vybavil hasiče na Žatecku prostředky pro zásahy na vodní hladině

Vybavení hasičům slavnostně předalo nejvyšší vedení Nexenu v prostorách centrální stanice Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje v Žatci. 

Člun od firmy Nexen (3).JPGČlun od firmy Nexen (3).JPGŽatec, 11. února 2020 – Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire Europe opět významnou měrou finančně podpořil hasiče v žateckém regionu, kterým pořídil moderní vybavení potřebné pro zásahy na vodní hladině. V případě potřeby bude toto moderní vybavení sloužit nejen firmám ze Strategické průmyslové zóny Triangle, včetně Nexen Tire, ale celému regionu Žatecka. 

Do nového vybavení společnost Nexen Tire investovala přes 180 tisíc korun. Hasiči tak získali nový záchranářský člun s příslušenstvím, lodní závěsný spalovací motor, přívěs, helmu a dvě plovací vesty. Nově mohou využívat také speciální oblek pro práci ve vodě včetně bundy, bot a rukavic. Vybavení hasičům slavnostně předal prezident Nexen Tire Europe Eung Young Lee v žatecké centrále Hasičského záchranného sboru (HZS) Ústeckého kraje. Ředitel HZS Ústeckého kraje plk. Ing. Roman Vyskočil vysvětlil proč je vybavení pro hasiče důležité. „Nedílnou Člun od firmy Nexen (2).JPGČlun od firmy Nexen (2).JPGsoučástí zásahové činnosti hasičů je likvidace mimořádných událostí či živelných pohrom spojených s vodním živlem. Největší hrozbou jsou samozřejmě povodně, ale jedná se i ostatní události např. záchrana a vyhledání osob či zvířat z vodní hladiny, únik nebezpečných látek na vodní hladinu atd. Pro tuto činnost je nebytné disponovat adekvátním technickým vybavením a ochrannými prostředky pro zasahující hasiče. Z tohoto důvodu jsme přivítali nabídku společnosti Nexen, neboť darované vybavení zvýší úroveň našich technických prostředků pro práci na vodní hladině.“

V minulosti podpořil Nexen krajské hasiče několikrát. Hradil část vybavení hasičské stanice na průmyslové zóně Triangle, která byla otevřena v dubnu 2019. Nexen do vybavení investoval celkem přes 21 miliónů korun. Významnou měrou přispěl na pořízení zásahových přileb, podpěr pro bezpečnou stabilizaci vozidel, podpor zátěže při záchranných pracích, dýchacích přístrojů, motorových kotoučových pil nebo radiostanice a výpočetní techniky. „Spolupráce mezi hasičským sborem Ústeckého kraje a naší společností započala již před lety při zahájení výstavby našeho závodu na průmyslové zóně Triangle. Jsem velmi rád, že od té doby zůstává tato spolupráce stabilní a profesionální,“ řekl při slavnostní ceremonii Eung Young Lee, prezident Nexen Tire Europe.

Přes 30 tisíc korun Nexen investoval také do pořízení AED defibrilátoru, který je schopen okamžitým elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Přístroj stejně jako další vybavení mohou hasiči používat při jakémkoli zásahu v širokém okolí průmyslové zóny Triangle včetně dálnice D7.


# # #


O společnosti Nexen Tire
Jihokorejská společnost, založená v roce 1942, je světovým výrobcem pneumatik se sídlem v Yangsanu v provincii Jižní Kjongsang a v Soulu. Letos slaví 77. výročí od svého založení. Společnost patří mezi nejrychleji rostoucí výrobce pneumatik na světě. Má více než 500 obchodních zastoupení ve 130 zemích na celém světě a tři výrobní závody – dva v Koreji (Yangsan a Changnyeong) a jeden v Číně (Čching-tao). Svůj čtvrtý závod postavila u Žatce v průmyslové zóně Triangle v České republice, který v roce 2019 zahájil zkušební provoz. Společnost Nexen Tire vyrábí pneumatiky s vyspělou technologií a špičkovým designem pro osobní vozidla, SUV a lehké nákladní automobily. Společnost se zaměřuje také na výrobu pneumatik UHP s využitím nejmodernějších technologií. Své výrobky dodává jako originální díly pro řadu světových výrobců automobilů. V roce 2014 společnost jako první výrobce pneumatik na světě získala čtyři nejprestižnější ceny za design. Více informací naleznete na webu http://www.nexentire.com

Kontakt pro sdělovací prostředky

Ivan Dzido
Mobil: +420 703 496 146
E-mail: ivan.dzido@nexentire.com

Odkazy do noveho okna

Člun od firmy Nexen (9)

Člun od firmy Nexen (9) 

Detailní náhled

Člun od firmy Nexen (8)

Člun od firmy Nexen (8) 

Detailní náhled

Člun od firmy Nexen (7)

Člun od firmy Nexen (7) 

Detailní náhled

Člun od firmy Nexen (6)

Člun od firmy Nexen (6) 

Detailní náhled

Člun od firmy Nexen (5)

Člun od firmy Nexen (5) 

Detailní náhled

Člun od firmy Nexen (4)

Člun od firmy Nexen (4) 

Detailní náhled

Člun od firmy Nexen (3)

Člun od firmy Nexen (3) 

Detailní náhled

Člun od firmy Nexen (2)

Člun od firmy Nexen (2) 

Detailní náhled

Člun od firmy Nexen (1)

Člun od firmy Nexen (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem