HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Neúnosné horko ztěžovalo hasičům likvidaci požáru seníku

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

K požáru seníku do Opatovce na Svitavsku vyjíždělo v úterý 7. srpna v 14.34 hodin třináct jednotek hasičů. Velkokapacitní seník s naskladněným senem a slámou byl plameny zasažen na dvou místech. Při příjezdu hasičů byl již celý plechový objekt o rozměrech přibližně 80 x 20 metrů v plamenech. Hasiči se museli soustředit zejména na ochlazování objektů v těsné blízkosti požáru. Jednalo se o stojící kravín plný krav a silážní jámy, které byly taktéž poblíž. Přes obrovský žár se hasiči nedostali až k samotnému seníku. Hasičům komplikovalo hašení obrovské a neúnosné horko i velmi špatný přístup do objektu. U seníku se následně zřítila střecha. Hasiči nasadili k likvidaci požáru i výškovou techniku. Silnice v místě události musela být uzavřena. Zřízeno bylo čerpací stanoviště z nedalekého rybníku. Pomocí nakladače byly vyváženy ohořelé balíky slámy a sena do silážní jámy a následně prolity vodou.

Pro hasiče byl zařízen pitný režim. Na místo velitel zásahu nechal povolat vrtulník, který ale nepřiletěl, protože v době likvidace této události zasahoval u jiného požáru.  

Škoda byla předběžně vyčíslena na 17 milionů korun. Příčinu vzniku požáru stále vyšetřují hasiči. Vyšetřovatelka hasičů si vyžádala k vyšetřování případu specialisty z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR z Lázní Bohdanče.

Po celou noc bylo na místě šest cisteren. Hasiči halu ochlazovali a objekt střežili tak, aby se požár dále nerozšiřoval.  

Video a foto: HZS Pardubického kraje

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

seník Opatovec

seník Opatovec 

Detailní náhled

seník Opatovec1

seník Opatovec1 

Detailní náhled

seník Opatovec2

seník Opatovec2 

Detailní náhled

seník Opatovec3

seník Opatovec3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem