HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Neopatrnost s manipulací žhavého popelu se nevyplatila majiteli altánu

(20.04.2020) Požár zničil altán i přilehlé okolí. 

Lidská neopatrnost v posledních dnech zaměstnává čím dál častěji hasiče ve Zlínském kraji.

Jinak tomu nebylo ani dnes večer, kdy byly k požáru altánu u rodinného domu vyslány tři jednotky hasičů. V Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku se tak postupně sjeli místní hasiči, dobrovolná jednotka ze Zádveřic a hasiči ze stanice Zlín. Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil požár altánu, který se rychle šířil a zasáhl i psí boudu a uskladněné dřevo na zahradě sousedů. Hasiči k likvidaci požáru použili několik proudů vodu a do čtyřiceti minut od ohlášení měli požár zlikvidovaný. Naštěstí nebyl při požáru nikdo zraněn. Majitelům však zůstaly jen oči pro pláč, neboť díky neopatrnosti přišli během krátké chvíle o venkovní posezení.


Příčinu požáru na místo přijel šetřit vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že k požáru došlo díky nevhodnému uložení žhavých částic popelu do kompostéru. Nevychladlý popel, který patří do kovové uzavíratelné nádoby, zapálil biologický odpad a následně plastový kompostér a požár se dál rozšířil na dřevěný altán a jeho blízké okolí. Díky rychlému zásahu profesionálních a dobrovolných hasičů nedošlo k rozšíření požáru na rodinný dům, který se nacházel v těsné blízkosti altánu.


❗️❗️❗️Hasiči apelují na občany, aby při manipulaci s popelem byli více obezřetní a popel vždy ukládali do kovových nádob a nechali jej řádně vychladnout a vyhnuli se tak zbytečným škodám na majetku, které jdou do desetitisíců korun.❗️❗️❗️

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje  

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem