HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nejlepším mluvčím roku 2019 ve veřejném sektoru se stal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka

Ve čtvrtek 17.10.2019 během galavečera v galerii pražské kavárny vyvrcholila soutěž Mluvčí roku 2019, kterou vyhlásila profesní organizace PR Klub sdružující více než 150 expertů na komunikaci z řad ředitelů komunikace, tiskových mluvčích, PR manažerů a konzultantů. Letos byly vyhlášeny 3 kategorie:
1. Nejlepší mluvčí veřejného sektoru
2. Nejlepší mluvčí soukromého sektoru
3. PR tým roku

Odbornou porotou byl v kategorii Nejlepší mluvčí veřejného sektoru vítězem vyhlášen tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy mjr. Bc. Martin Kavka.

Martin Kavka nastoupil k pražským hasičům v roce 1994, kde začal jako výjezdový hasič, po 2 letech se stal vyšetřovatelem příčin požárů, od roku 2017 pracuje jako mluvčí sboru a od roku 2018 také jako vedoucí Oddělení zjišťování příčin požárů. V loňském roce se dostal do finále této soutěže mezi 5 nejlepších mluvčích v jediné kategorii.
„Je to úspěch pro celý sbor. Děkuji za podporu celého vedení, všech kolegů, operačního střediska, dokumentaristů a kolegyně Kateřiny Suchánské, která mě zastupuje,“ uvedl Martin Kavka.

Téměř 300 expertů na oblast public relations a zkušených novinářů v září zahájilo nominaci kandidátů na prestižní oborové ocenění. V první části soutěže odborníci nominovali své kandidáty a z nich byli vybráni ti, kteří podle nich nejlépe splňují kritéria pro udělení Ceny.
V letošním roce v porotě zasedlo 23 odborníků a novinářů. Porota obdržela celkem 138 nominací, ze kterých v prvním kole vybrala 15 finalistů, tedy pět za každou kategorii.

Soutěž vyhodnocuje práci tiskových mluvčích, kteří vytvářejí mediální obraz firem a institucí. Ocenění Mluvčí roku získává ten, jenž podle názoru odborníků nejvíce propojuje svou práci s etickými principy a standardy profese a přispívá k pozitivnímu vnímání širokou veřejností.
„Mluvčí není papoušek před kamerou. Měl by to být profesionál, a proto chceme ty nejlepší vyzdvihnout. Vítěze vybere porota složená zhruba ze tří desítek komunikačních profesionálů, novinářů i některých někdejších držitelů prestižní ceny,“ vysvětluje Martin Opatrný, předseda komise pro práci mluvčích PR Klubu.

WhatsApp Image 2019-10-18 at 07.51.18.jpeg

vytisknout  e-mailem