HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nehoda v obci zablokovala komunikaci

(2. 10. 2018) Patnáct minut po druhé hodině odpolední vyslal operační důstojník jednotku z Valašských Klobouk do obce Drnovice na Zlínsku k hlášené havárii osobního vozidla. 

Jednotka po svém příjezdu provedla průzkum místa události, přičemž zjistila, že zde havaroval řidič, jedoucí ve vozidle sám, jehož vozidlo narazilo do plotu rodinného domu a po nehodě skončilo na střeše. Z vozidla unikaly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem. Taktéž u vozidla provedli protipožární opatření.

Řidič při nehodě utrpěl zranění a skončil v péči záchranářů, kteří jej odvezli do nemocnice k podrobnému vyšetření.

Taktéž se na místo dostavili dopravní policisté, kteří si převzali šetření příčiny nehody. Po jejich zadokumentování události hasiči pomocí navijáku převrátili vozidlo zpět na kola. Opět zasypali komunikaci sorbentem, neboť z vozidla unikaly další provozní kapaliny a odpojili autobaterii.

Ze strany příbuzného zraněného řidiči byl zajištěn odtah vraku vozidla. Poté hasiči uklidili vozovku od střepů a úlomků z vozidla a odklidili použitý sorbent. Krátce po páté hodině odpolední se vrátili zpět na svou stanici.

Po celou dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla komunikace obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdné trase.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem