HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nehoda u Kaplice zablokovala silnici I. třídy

Profesionální jednotka ze stanice Kaplice byla v sobotu dopoledne vyslána v katastru svého města na silnici I. třídy č. 3. kde došlo k nehodě kamiónu a dodávky. Nehoda byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob. 

Když hasiči k nehodě přijeli, průzkumem potvrdili původní ohlášení, a to že se jedná o střet kamiónu s tahačem Scania a dodávky tovární značky Peugeot Boxer. Ve vozech cestovali pouze řidiči, kteří v době příjezdu hasičů byli stále ve vozech. K něhodě současně s hasiči přijela také ZZS a Policie ČR, která silně frekventovanou komunikace zcela uzavřela a stanovila objízdnou trasu.
Hasiči pomohli zdravotníkům ZZS s oběma řidiči. Pomohli jim vylézt z aut ven a poté asistovali ZZS při jejich ošetřování. Po příjezdu další sanitky ZZS se část jednotky hasičů přesunula k vozidlům. Jednotka provedla protipožární opatření a u kamiónu, ze kterého vytékala nafta, ihned zahájili její jímání do sběrné nádoby. Velitel zásahu si vyžádal další sudy na vytékající naft. Ty byly dovezeny ze stanice Český Krumlov stejně tak jako vzduchové čerpadlo, kterým byla část nafty z nádrže přečerpána. Proraženou nádrž hasiči provizorně utěsnili tmelem.
Mezitím policisté nehodu zadokumentovali, a tak hasiči mohli po zabránění únik nafty začít se sanací vozovky. Veškerou vyteklou naftu jednotka sanovala sorbentem.
K nehodě se dostavila odtahová služba, hasiči zásah ukončili okolo poledne.

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda dodávky a kamiónu, Kaplice - 16. 5. 2020 (2)

Dopravní nehoda dodávky a kamiónu, Kapli... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda dodávky a kamiónu, Kaplice - 16. 5. 2020 (4)

Dopravní nehoda dodávky a kamiónu, Kapli... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda dodávky a kamiónu, Kaplice - 16. 5. 2020 (3)

Dopravní nehoda dodávky a kamiónu, Kapli... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda dodávky a kamiónu, Kaplice - 16. 5. 2020 (1)

Dopravní nehoda dodávky a kamiónu, Kapli... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem