HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nehoda tří kamionů zastavila provoz na dálnici D1 před Prahou

Ve čtvrtek 2. srpna v půl deváté byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena dopravní nehoda několika nákladních vozidel na brněnské dálnici D1 poblíž kilometru 18,5 ve směru do Prahy. 

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic HZS Říčany a HZS Benešov a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Senohraby, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. V době příjezdu hasičů už byly osoby mimo vozidla - jedné vážně zraněné osobě poskytovali pomoc okolo jedoucí řidiči.

            

Hasiči společně se zdravotnickými záchranáři si zraněného ihned převzali do své péče. Vzhledem k závažnosti poranění byl na místo vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, který posléze pacienta transportoval do jedné z pražských nemocnic. Hasiči dále provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaných kamionech. Protože po nehodě začal unikat olej z přepravovaného nákladu, vytvořili hasiči ze sorbentu provizorní hráz a následně vyteklý olej odčerpali.

Po celou dobu zásahu byla dálnice ve směru do Prahy zcela uzavřena, neprůjezdný byl i levý jízdní pruh v opačném směru do Brna, do kterého zasahoval jeden z nabouraných kamionů. Částečně obnovit provoz odstavným a pravým pruhem se podařilo krátce před polednem, před třináctou hodinou byly zprůjezdněny i zbývající dva pruhy.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem