HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Následky poryvů větru. Spadlé stromy a poškozené střechy. Silnice na poutní místo Hostýn uzavřena. Aktualizace

(18. 3. 2018) Následky poryvů větru v sobotu a v neděli odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči nejvíce v okolí Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku. 

V sobotu 17. 3. 2018 vyjeli hasiči k celkem 14 případům odstranění stromů a větví na silniční komunikaci a železnici. 12 výjezdů bylo v okresu Kroměříž. Jeden výjezd měli hasiči na Zlínsku v obci Jasenná. Jeden výjezd měli hasiči na Vsetínsku u obce Hošťálková. Profesionální i dobrovolní hasiči z Holešova vyjeli po sedmé hodině večerní k zajištění plechové střechy obchodu Adam, na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově.

V neděli 18. 3. 2018 měli hasiči od půlnoci až do 10:00 hodin 21 případů odstranění stromů a větví na silniční komunikaci. 16 výjezdů bylo v okresu Kroměříž. Nejvíce výjezdů měli hasiči v Bystřici pod Hostýnem. 3 výjezdy měli hasiči na Zlínsku. 2 výjezdy měli hasiči na Vsetínsku.

Nejsložitější a nejnebezpečnější zásah byl na silniční komunikaci z Chvalčova k poutnímu místu na Hostýně. Zde 10 stromů blokovalo silniční komunikaci. Během prací v blízkosti hasičů spadl strom. Velitel zásahu proto zastavil práce na odstraňování stromů z hlediska bezpečnosti. Silnice od parkoviště v Chvalčově až po točnu autobusů na Hostýně je v současné době uzavřena.

Hasiči na Kroměřížsku vyjeli ve třech případech k zajištění střech v obci Chvalnov, Blazice, a v Kroměříži na Riegrově náměstí. V obci Chvalnov hasiči zajistili střechu sokolovny. V obci Blazice se před příjezdem hasičů střecha domu určeného k demolici uvolnila a poškodila dráty elektrického vedení.

18. 3. 2018, 18:00 hodin

Hasiči pokračovali, od 10:00 až do 18:00 hodin, i nadále v odstraňování stromů a v zabezpečení poškozených střech.

V neděli tak celkem vyjeli k 33 případům odstraňování stromů a k 5 případům v zabezpečení poškozených střech.

Nejvíce, 30 výjezdů bylo na území okresu Kroměříž, přičemž většina jich byla v okolí města Bystřice pod Hostýnem. 2 výjezdy byly v okresu Uherské Hradiště. 3 výjezdy byly v okresu Zlín a Vsetín.

V obci Blazice na Kroměřížsku došlo k sesunutí střechy objektu, určeném k demolici. Okolí domu bylo provizorně zabezpečeno vůči kolemjdoucím osobám.

Při odstraňování stromů i zabezpečení poškozených střech nedošlo k zranění osob.

Příjezdová komunikace k poutnímu místu Hostýn je i nadále uzavřena.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem