HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Následky bouřky nejvíce zaměstnaly profesionální a dobrovolné hasiče ve Zlíně. Aktualizace

(26. 8. 2019) Profesionální i dobrovolní hasiči odstraňovali od 15:17 do 21:00 hodin následky bouřky na území celého Zlínského kraje. 

Hasiči zasahovali celkem u 76 hlášených událostí. Uskutečněných zásahů je ve skutečnosti ale více, protože hasiči v případě čerpání vody z garáží, sklepů a jiných prostor zasahovali plynule i u dalších nemovitostí v blízkosti hlášených událostí. Z hlediska druhu zásahu převažovalo čerpání vody. Následovalo odstraňování stromů a bláta z komunikací.

Nejvíce zásahů bylo hlášeno v okresu Zlín, kde hasiči vyjeli k 64 případům. Zvláště v době od 18:00 do 19:00 to přímo ve Zlíně vypadalo, jako kdyby se otevřely všechny zdroje vody. Na ulici Dlouhá došlo k zatopení podjezdu pod železniční tratí a uvázlo zde jedno osobní vozidlo, které hasiči vyprostili. Dále došlo k vniknutí vody do podzemních garáží nákupního centra Albert v místní části Prštné, k vniknutí vody do zrekonstruovaného objektu obchodního domu PRIOR na náměstí Práce, k vniknutí do prostor restaurace na ulici Zarámi, vniknutí vody do sklepů na ulici Antonínova, třída Tomáše Bati, Podvesná IV, Skalka III, Fabiánka II. K jednom případě profesionální hasiči ze Zlína vyjeli k odstranění stromu rozštíplého bleskem na ulici Růmy. V odstranění stromu jim bránil osobní automobil. Od majitele automobilu se dozvěděli, že blesk nepoškodil jen strom, ale i jeho osobní automobil, který je tak nepojízdný. Hasiči tak pouze nebezpečné místo označili páskou.

Hasiči v okresu Kroměříž vyjeli celkem v 8 případech.

V okresu Uherské Hradiště a Vsetín byly nahlášeny v každém okresu pouze 2 události.

27. 8. 2019, 7:30 hodin

26. 8. 2019 od 21:00 hodin až do 7:00 hodin následujícího dne hasiči vyjeli pouze k 5 událostem. Jeden výjezd k odstranění stromu byl ve Vsetíně. Čtyři výjezdy související s odstraněním stromů, uvolňování koryta potoka a čerpaním vody ze sklepa byly ve Zlíně a okolí. Poslední výjezd měli v 5:34 hodin profesionální hasiči z požární stanice Otrokovice, kteří vyjeli odstranit tři stromy na cyklostezce mezi Otrokovicemi a Kvasicemi.

V souvislosti s odstraňováním následků včerejší bouřky není zaznamenáno zranění osob.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem