HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den požární bezpečnosti

KŘ HZS Pardubického kraje připravilo pro širokou veřejnost celodenní akci " Den požární bezpečnosti" v Atriu Paláci Pardubice. Akce se konala 10. dubna 2018. Kromě hlavního tématu "Vzděláváním k bezpečnosti", kdy jsme jednotlivé cílové skupiny informovali o vzdělávacích akcích, jsme se dále zaměřili na předání informací - jak se nejlépe zachovat při požáru vozidla, jak předejít požáru v domácnostech a co udělat při dopravní nehodě. K vidění byl i speciální automobil vybavený a určený pro vyšetřovatele příčin požáru. Velkou upoutávkou byly i doprovodné filmy, které byly během celého dne promítány na LCD obrazovce.
Veřejnost zaujal nejvíce instruktážní film "Hasit umí může každý", který vznikl v IOO Lázně Bohdaneč, kdy hlavními tvůrci a představiteli jsou kolegové z oddělení stav. prevence kontrolní činnosti a ZPP KŘ HZS Pak.
Spoluúčastnící se organizací byl BESIP, kde si především děti mohli vyzkoušet dopravní testy a dospělí tzv. opilecké brýle.
Pro jednotlivé cílové skupiny jsme měli připravené materiály s preventivně výchovnou tématikou. Největší zájem byl o "Příručku pro seniory", záložky (Bezpečná domácnost, Autonomní hlásič požáru, První pomoc při popáleninách...) a o kreslenou brožurku - Domeček, kde nejčastěji hoří. Nejmenší děti si nejvíce vyhrály s pracovními listy Hasičských myší. Účast na akci byla kolem 300 lidí a rovněž byla podpořena mediálně, díky TV V1 z Hradce Králové.


kpt. Ing. Eva Kuthanová

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem