HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bezpečně na prázdniny

Bezpečně na prázdniny, takový byl název bezpečnostní akce, která se ve středu 26. června uskutečnila v prostorách nákupního centra Atria Paláci Pardubice.

V průběhu dne se hlavně dětem představili hasiči, policisté i zdravotníci. Program byl koncipován pro celou rodinu, a tak se nejen děti mohly přiučit zásadám bezpečnosti, které nás provázejí po celý život. Ať už se jednalo o komunikaci s policií, či o situace spojené se záchrannou službou a hasičským záchranným sborem. Řada pečlivě připravených ukázek směřovala také na samotné blížící se prázdniny, a jak se chovat právě o prázdninách, jak předejít úrazům, požárům a karambolům na silnici.

Propracovaný den bezpečnosti byl také o soutěžích a kvízech. Jednotlivé složky měly na místě připravená vlastní stanoviště, kde dětem, ale i dospělým poskytovaly zajímavé a důležité informace. Děti obdržely výukové materiály a formou hry si vyzkoušely nejrůznější krizové situace.

Praktické úkoly připravené ve spolupráci s Besip týmem naučily děti zásadám dopravní výchovy. Tým hasičského sboru představil nejen hasičské auto, ale navíc předvedl, jak se hasí hořící olej v hrnci. Zajímavá byla i ukázka hasičské náročné soutěže TFA v dětském provedení. Nechyběli ani psovodi z Policie ČR a jízdní oddíl s koňmi Městské policie Pardubice. Návštěvníci měli také šanci osvojit si první pomoc díky zdravotníkům ze Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Za splněné úkoly si děti odnášely drobné dárky na prázdniny.

Na samý závěr nechyběl ani křest nové knihy autora Romana Kutálka, který je profesionálním hasičem u HZS Pardubického kraje.

Knihu nazvanou zcela jasně HASIČI, přijel osobně pokřtít plk. Mgr. Aleš Černohorský, ředitel HZS Pardubického kraje. A my přejeme hodně spokojených čtenářů.


kpt. Ing. Eva Kuthanová

Odkazy do noveho okna

Bezpečně na prázdniny

Bezpečně na prázdniny 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem