Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Národní cena kvality ČR pro Institut ochrany obyvatelstva

28. 11. 2018 (Jarmil Valášek) - Dne 27.listopadu 2018 Institut ochrany obyvatelstva HZS ČR ve Španělském sále Pražského hradu obdržel Národní cenu kvality České republiky v programu Excelence. 

3zmne.jpgAkce se uskutečnila pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a předsedy vlády České republiky Andreje Babiše. Institut získal významné národní i mezinárodní ocenění Excellence 4 star v prestižním hodnocení kvality organizace  EFQM - European Foundation for Quality Management a úspěšně tak navázal na rok 2016, kdy byl hodnocen jako úspěšná organizace veřejného sektoru na úrovni Excellence 3 star

Národní cena kvality České republiky představuje nejpropracovanější a nejsofistikovanější systém externího hodnocení organizací podnikatelského i veřejného sektoru. Program Excelence je založený na komplexním hodnocení fungování a zlepšování celé organizace. Model EFQM zahrnuje 9 základní části - vedení, lidé, strategie a politiky, partnerství a zdroje, procesy, výsledky pracovníků, výsledky pro zákazníka, výsledky pro společnost, klíčové výsledky organizace. Hodnotí se především úroveň řízení, dále činnost zaměstnanců, posuzují se rozvojové a strategické dokumenty. Důraz je kladen na práci s partnery, například s vysokými školami, jednotlivými HZS krajů apod.  Hodnocena je i schopnost organizace kvalitně se propagovat na veřejnosti.

Vysoce prestižní cenu převzal na slavnostním večeru plk. Ing. Mgr. Rostislav Richter a  plk. Ing. Jarmil Valášek, Ph.D., MBA.

Foto: IOO, MV-GŘ HZS ČR

Mediální kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420 950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

Odkazy do noveho okna

Cena kvality IOO 2018 foto_zmen

Cena kvality IOO 2018 foto_zmen 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem