HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nad hradeckou dálnicí u obce Jirny shořela dodávka

Ve středu 6. února ve čtvrt na jedenáct přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o hořící dodávce na přemostění dálnice D11 u obce Jirny v okrese Praha-východ. 

Na místo byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Stará Boleslav a jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Jirny. Kromě vyšetřovatele požárů k události vyjel také příslušný velitel čety.

Po příjezdu první jednotky na místo byla dodávka požárem zasažena v plném rozsahu. Zásah probíhal pomocí jednoho vysokotlakého proudu a zhruba deset minut po nahlášení byl požár lokalizován.

Velitel zásahu si povolal posádky Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje a Střediska správy a údržby dálnic, protože v důsledku hašení došlo ke smytí posypové soli a k následnému stečení z mostu na dálnici. Proto bylo nutné obě místa znovu ošetřit, aby vozovky nenamrzaly. Dále probíhalo vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek, aby nedošlo k opětovnému rozhoření vozidla. Požár byl zcela uhašen za necelou půlhodinu po příjezdu první jednotky.

Škoda byla majitelem odhadnuta na 200 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci v motorovém prostoru. Celá událost se obešla bez zranění.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem