HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na zámku Kozel proběhlo slavnostní předání medailí

V úterý dopoledne se na zámku Kozel nedaleko Plzně sešli příslušníci HZS Plzeňského kraje a osobnosti veřejného života k slavnostnímu převzetí medailí.
Ředitel HZS Plzeňského kraje brig. gen. Ing. František Pavlas přivítal přítomné a připomněl důvody, proč se již tradičně na zámku Kozel scházíme. Zároveň poděkoval všem oceňovaným za jejich práci a přínos pro zajištění bezpečnosti v rámci Plzeňského kraje.


Letos bylo udělováno několik kategorií ocenění.

  • Medaile za zásluhy o bezpečnost
  • Čestná medaile
  • Medaile HZS Plzeňského kraje
  • Medaile za věrnost II. a III. stupně


Medaili za zásluhy o bezpečnost převzal plk. Mgr. Jan Kosnar, který celou svoji profesní kariéru zasvětil problematice požární prevence, v současné době působí ve funkci vedoucího oddělení kontrolní činnosti a ZPP krajského ředitelství.

předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (128).JPG
Čestná medaile byla udělena Martinu Zrzaveckému, jenž v letech 2014 až 2018 působil jako primátor města Plzně. V letech 2018 až 2022 vykonával v rámci města Plzně funkci radního pro bezpečnost. Martin Zrzavecký se z titulu všech svých bývalých funkcí dlouhodobě zasazoval o úzkou spolupráci města Plzně a Hasičského záchranného sboru České republiky na úseku požární ochrany a ochrany obyvatelstva.
předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (131).JPG

Medaili HZS Plzeňského kraje převzaly z rukou krajského ředitele HZS Plzeňského kraje big. gen. Ing. Františka Pavlase tyto osobnosti:plk. gšt. MUDr. Zdeněk Pašek; bývalý ředitel odboru letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády České republiky. Medaile HZS Plzeňského kraje byla jmenovanému udělena jako ocenění jeho dlouhodobé spolupráce s Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje na úseku integrovaného záchranného systému.

předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (136).JPG
MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.; ředitel Fakultní nemocnice Plzeň. Medaile HZS Plzeňského kraje byla jmenovanému udělena jako ocenění jeho dlouhodobé spolupráce s Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje při plnění jeho úkolů.

předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (138).JPG
Rudolf Špoták; hejtman Plzeňského kraje. Medaile HZS Plzeňského kraje byla jmenovanému udělena jako ocenění jeho dlouhodobé spolupráce s Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje při plnění jeho úkolů.

předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (143).JPG
plk. Ing. Mgr. Jaroslav Vild; ředitel krajského ředitelství Policie Plzeňského kraje. Medaile HZS Plzeňského kraje byla jmenovanému udělena jako ocenění jeho dlouhodobé spolupráce s Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje na úseku integrovaného záchranného systému.

předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (145).JPG
plk. Ing. Vladimír Lejsek; náměstek ředitele HZS Plzeňského kraje pro úsek ekonomický. Medaile HZS Plzeňského kraje byla jmenovanému udělena jako ocenění jeho dlouhodobé a vynikající služební činnosti při příležitosti jeho životního jubilea.

předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (146).JPG
plk. Ing. Martin Toman; náměstek ředitele HZS Plzeňského kraje pro úsek prevence a civilního nouzového plánování. Medaile HZS Plzeňského kraje byla jmenovanému udělena jako ocenění jeho dlouhodobé a vynikající služební činnosti při příležitosti jeho životního jubilea.

předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (151).JPG
plk. Mgr. Petr Tichý; ředitel kanceláře ředitele HZS Plzeňského kraje. Medaile HZS Plzeňského kraje byla jmenovanému udělena jako ocenění jeho dlouhodobé a vynikající služební činnosti při příležitosti jeho životního jubilea.

předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (126).JPG


Za účelem ocenění příkladného plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce dvaceti let převzali služební medaili Za věrnost druhého stupně tito příslušníci, a příslušnice:
nstržm. Martin Provazník
plk. Ing. Pavel Musil
por. Ing. Jana Křížová
prap. Miloš Komanec
nstržm. Bc. Radek Holub
prap. Romana Hadingerová
ppor. Tomáš Duchek
ppor. Jiří Beran
por. Bc. Pavel Varga
pprap. Josef Turek
pprap. Karel Šrom
pprap. Roman Šlapák
pprap. Petr Svoboda
ppor. Pavel Sloup
nprap. Milan Sedláček DiS.
kpt. Ing. Iveta Ruterlová
předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (187).JPG

Za účelem ocenění příkladného plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce deseti let převzali služební medaili Za věrnost třetího stupně tito příslušníci:
pprap. David Kožnar
nstržm. Václav Koudele
mjr. Bc. Pavel Hrubý
pprap. Tomáš Hospr
nstržm. Ing. Pavel Hosnedl
pprap. Marek Böhm
kpt. Ing. Ladislav Beneš
nprap. Vlastimil Žák
pprap. Martin Vlček
nprap. Václav Šiml
kpt. Mgr. Henryk Sikora
kpt. Ing. Jaroslav Řepík
por. Ing. Tomáš Petržík
pprap. Vladimír Nový
nstržm. Tomáš Mundl
předávání medailí Zámek kozel 16.5.2023 (204).JPG

Na závěr slavnostního aktu pozval ředitel HZS Plk přítomné k malému pohoštění.


kpt. Mgr. Petr Poncar
tiskový mluvčí HZS Plk

 

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem