HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na území Karlovarského kraje je vyhlášený stav zvýšeného rizika vzniku požárů

Až do odvolání se nesmí rozdělávat oheň či používat voda z požárních nádrží 

Slunečné a velmi suché počasí během letošních letních prázdnin výrazně napomáhá vzniku a šíření požárů travních či lesních porostů. S ohledem na výhled počasí, kdy sucho má i nadále přetrvávat, doporučil ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václav Klemák vyhlášení období zvýšeného rizika vzniku požárů a to na celém území kraje. Na základě tohoto doporučení vydala hejtmanka kraje Jana Vildumetzová nařízení, kterým se stanovuje období zvýšeného rizika vzniku požárů a s tím související povinnosti obyvatel na území kraje.  Mimo jiné je zakázané v lesních porostech a na dalších místech rozdělávat a udržovat ohně a odhazovat hořící nebo doutnající předměty, používat pyrotechnické výrobky nebo spotřebovávat vodu z umělých a přírodních nádrží určených jako zdroje požární vody k jiným účelům než k hašení požárů. Přísnější pravidla v tomto období platí také pro zemědělce při sklizni.

Informaci o vyhlášeném stavu je možné najít například na stránkách Karlovarského kraje ZDE:

V období od začátku června 2018 do čtvrtka 26. července 2018 zasahovali hasiči v Karlovarském kraji u 59 požárů trávy či lesního porostu. V loňském roce zaznamenali v období červen až červenec 55 požárů. Jedná se tak zatím o malé navýšení počtu požárů trávy a lesních porostů. V letošním roce právě s ohledem na velké sucho je likvidace těchto požárů výrazně obtížnější. I požáry na malém prostoru si vyžadují nasazení velkého počtu zasahujících jednotek a především velmi velkou potřebu hasební vody. Požáry se totiž dostávají do velké hloubky a je nutné důkladné prolití všech míst, kde je zvýšená teplota. Velmi často také hasiči vyjíždí na místa požárů v dalších dnech na kontroly, není výjimkou, že požářiště začne znovu doutnat a hořet, je tak nutné dohašení.

S ohledem na aktuální meteorologickou situaci hasiči důrazně apelují, aby všechny pokyny z vyhlášeného nařízení byly důsledně dodržovány. Jen tak lze zmírnit riziko letních požárů.

Odkazy do noveho okna

požáry

požáry 

Detailní náhled

požáry_02

požáry_02 

Detailní náhled

požáry_03

požáry_03 

Detailní náhled

požáry_04

požáry_04 

Detailní náhled

požáry_05

požáry_05 

Detailní náhled

požáry_06

požáry_06 

Detailní náhled

požáry_07

požáry_07 

Detailní náhled

požáry_08

požáry_08 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem