HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na stanici v Olomouci využijí hasiči novou seskokovou matraci

Pomáhá při záchraně životů tam, kde hasiči nemohou použít výškovou techniku. Řeč je o záchranné seskokové matraci, na kterou získal HZS Olomouckého kraje finanční příspěvek od města Olomouc. 

seskokova_matrace.png

Celkem 360 tisíc korun směřuje na vybavení jednotky na požární stanici Olomouc. Peněžitý dar schválili olomoučtí zastupitelé.

Seskokové matrace se využívají především tam, kde není možné z prostorových či jiných důvodů ustavit výškovou techniku. Nejčastěji je HZS Olomouckého kraje využívá v případě záchrany osob z výšek, například z ocelových konstrukcí či komínů. Matrace se také využívají v případech, kdy se předpokládá sebevražedný skok.

Seskokovou matraci tvoří vzduchem naplněný polštář, který při pádu absorbuje sílu dopadu. Je schopna zachytit pád až z výšky 25 metrů. Standardně je přepravována v automobilovém žebříku.

Na požární stanici Olomouc se využívá matrace, jejíž stáří je více než 15 let. S ohledem na životnost některých komponentů by už v následujícím roce nemohla být použita, proto díky příspěvku města dojde na začátku příštího roku k výměně kusu za kus.

Finanční dar je výsledkem a pokračováním dlouhodobě dobré spolupráce mezi naším sborem a městem Olomouc. „Vede nás společná snaha zajistit lidem v Olomouci ještě vyšší úroveň bezpečnosti v nenadálých nebo kritických situacích. Zároveň tím pokračujeme v naší dlouhodobě velmi dobré spolupráci,“ zhodnotil ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolářík. Darovací smlouvu podepsal společně s náměstkem primátora Martinem Majorem.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz
Odkazy do noveho okna

seskokova_matrace

seskokova_matrace 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem