HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na silnici I/35 hořel v noci kamion a na objízdné trase havarovalo auto

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice 

U požáru návěsu na silnici I/35 u Býště zasahovali ve středu 13. prosince v 03.07 hodin profesionální hasiči z Holic, Pardubic i hasiči ze stanice Hradec Králové a dále dobrovolní hasiči z Býště a Holic. Při příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že hoří návěs s nákladem kuřat. Hasiči ihned museli nejen likvidovat požár, ale vyndávat z návěsu klece s živými kuřaty. Velitel zásahu si na místo nechal povolat vysokozdvižný vozík pro vyndávání klecí. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 3.32 hodin a zcela zlikvidován byl v 3.46 hodin. Na silnici I/35 musel být po dobu zásahu hasičů zastaven provoz. Náklad kuřat, kterých mělo být přibližně 6 tisíc kusů, byl vyložen na komunikaci a dopravce si zajistil jejich naložení na jiný nákladní automobil.

Na místě byla i specializovaná firma Vápeník k vyproštění a odstranění ohořelého kamionu s návěsem. Zásah hasičů byl ukončen v 6.12 hodin. Přesto, že zhruba polovina kuřat přežila, jsou kontaminovaná zplodinami hoření a pravděpodobně poputují do kafilerie. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností technická závada na přední nápravě návěsu.

Na objízdnou trasu u Býště, která byla k této události určena, museli hasiči vyjíždět ještě v 6.30 hodin. Došlo zde totiž ke střetu osobního vozidla se zvěří. Hasiči přes kolonu aut, která byla na objízdné trase, museli dojít k místu zásahu pěšky. Řidič s osobním vozem ještě narazil do stromu. Zraněná osoba byla předána do péče zdravotníků. Hasiči provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních náplní.   

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

požár NA

požár NA 

Detailní náhled

požár NA1

požár NA1 

Detailní náhled

požár NA2

požár NA2 

Detailní náhled

DN Býšť

DN Býšť 

Detailní náhled

požár NA3

požár NA3 

Detailní náhled

požár NA4

požár NA4 

Detailní náhled

požár NA5

požár NA5 

Detailní náhled

požár NA6

požár NA6 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem