HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na Příbramsku v sobotu hasiči zasahovali u tří vážných nehod

První vážná dopravní nehoda byla ohlášena v sobotu 22. června čtrnáct minut po patnácté hodině v katastru obce Milín. 

V místní části Buk se na křižovatce se strakonickou silnicí č. 4 srazila dvě osobní vozidla. Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku ze stanice Příbram se třemi zásahovými vozidly.  Průzkumem bylo zjištěno, že jedno z aut skončilo po střetu v poli převrácené na střechu několik desítek metrů od druhého automobilu. V době příjezdu hasičů už byly zraněné osoby mimo vozidla.

Hasiči pomohli pomocí páteřní desky s transportem zraněné osoby do vozidla zdravotnické záchranné služby, dále provedli protipožární opatření a sanaci vozovky od uniklých ropných produktů. Po zadokumentování nehody policií asistovali při vyproštění a následném naložení vozidla na odtahovou službu.


Druhá vážná nehoda byla na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje ohlášena devatenáct minut po osmnácté hodině v katastru obce Horčápsko.

Podle oznamovatele na silnici za obcí Chrást směrem do Březnice narazilo osobní vozidlo ve vysoké rychlosti do stromu a uvnitř zůstaly dvě zaklíněné osoby. Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku ze stanice Příbram a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Rožmitál pod Třemšínem, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod.

První jednotka hasičů byla na místě za deset minut a ihned se zapojila za pomoci hydraulického zařízení do vyprošťování osob z havarovaného vozidla. Vzhledem k charakteru poranění si lékař zdravotnické záchranné služby vyžádal dva vrtulníky letecké záchranné služby. Samotné vyproštění zraněné posádky z vozidla zabralo hasičům téměř půl hodiny. Po stabilizaci zdravotního stavu pak byly obě osoby letecky transportovány do nemocnic. Okolo půl osmé bylo místo nehody předáno policii a obě jednotky se vrátily zpět na základny.


O třetí a nejzávažnější dopravní nehodě byli hasiči informováni minutu po jednadvacáté hodině, kdy se na křižovatce poblíž milínského motorestu střetla tři vozidla – dvě osobní a dodávka.

K nehodě byla opět vyslána jednotka ze stanice Příbram se třemi zásahovými vozidly. Už podle prvotního ohlášení bylo zřejmé, že na místě bude více zraněných osob, proto byla k události povolána také letecká záchranná služba.

Za sedm minut po ohlášení byli hasiči u nehody a zjistili, že na místě se nachází osm zraněných osob včetně dětí a většinu z nich bude potřeba vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Hasiči se zdravotníky i policisty se ihned začali věnovat zraněným, které postupně vyprošťovali. Protože těžká zranění lékaři klasifikovali u pěti lidí, přivolali na místo celkem tři posádky letecké záchranné služby.

Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a po zadokumentování nehody policií spolupracovali při nakládání vozidel a následném úklidu komunikace. Na místo byl vyslán také člen posttraumatického týmu, který poskytl první psychickou pomoc účastníkům nehody. Zásah byl ukončen krátce po půl druhé.

Po dobu zásahu byla vyhlášena pohotovost na vlastní zbrojnici dobrovolným jednotkám Březové Hory a Trhové Dušníky.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem