HZS Královéhradeckého kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Na Náchodsku proběhl přebor profesionálních hasičů a policistů v orientačním běhu

V prostředí Orlického podhůří, v Novém Městě nad Metují, proběhl v uplynulých dnech Přebor Hasičského záchranného sboru (HZS) ČR, Policie ČR a zaměstnanců Ministerstva vnitra (MV) v orientačním běhu.

Orientačního běhu se letošního velice úspěšného ročníku zúčastnilo 46 závodníků zastupujících HZS, PČR, Městskou policii a MV z celé republiky. Pořadatelem soutěže byl Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje ve spolupráci s HZS Královéhradeckého kraje, Odborovým svazem hasičů a Českou hasičskou sportovní federací.
Zázemí pro sportovce se nacházelo v krásném prostředí rekreačního prostoru „Pavlátova louka“ u Nového města nad Metují, kde závodníci změřili své síly na tratích v délce 5,8 km pro muže v kategorii M1 a PČR, 4,8 km v kategorii M2 a v kategorii ženy a příchozí byla připravena trať o délce 3,8 km.

V kategorii M1 se o první pozice rozdělili Petr Jan z HZS Libereckého kraje v čase 0:57:06, Peterek Vít z HZS Moravskoslezského kraje v čase 0:57:51 a Pross David z HZS Královéhradeckého kraje v čase 0:59:42.

V kategorii M2 zvítězil Bříza Daniel z HZS Pardubického kraje v čase 0:46:22 a následovali ho Kalous Jaroslav z HZS Pardubického kraje v čase 0:55:12 a John Václav z HZS Královéhradeckého kraje v čase 1:02:51.

Vítězem v kategorii PČR se stal Netopil Libor z KŘ PČR Hradec Králové v čase 0:45:23, na druhém místě Hausvater Karel v čase 0:50:35 a třetí místo obsadil Kober Michal v čase 0:57:21.

V kategorii žen našla po několika letech svou přemožitelku Ivana Svitáková, kterou porazila Kamila Netolická z HZS Pardubického kraje v čase 0:53:23, následovala ji těsně Ivana Svitáková z HZS hl. m. Praha v čase 0:53:58 a Slezáková Kamila z HZS Pardubického kraje v čase 1:06:30.

V kategorii příchozí se utkali Prouzová Lenka z HZS Královéhradeckého kraje, která trať zdolala v čase 1:16:59 a Týfová Jana z téhož kraje v čase 1:19:20.

Následující den se již tradičně uskutečnil běh tříčlenných štafet, kde první pozici obsadila štafeta PČR Královéhradeckého kraje ve složení Hausvater, Chvátil, Netopil v celkovém čase 1:44:27 následovala je štafeta PČR Pardubického kraje ve složení Trejtnar, Horák, Kober v celkovém čase 1:44:59 a o třetí místo se poprala štafeta HZS Libereckého kraje ve složení Petr, Žák, Musil v čase 1:49:36.

Tímto je další ročník přeboru za námi a budeme se těšit na následující závod v orientačním běhu, který se uskuteční v nádherném prostředí Máchova jezera.