HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na Kutnohorsku shořela dvě auta v přístřešku, dům hasiči uchránili

Ve středu 11. dubna byl dvacet minut po dvaadvacáté hodině na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár přístřešku a dvou vozidel v obci Malín na Kutnohorsku. 

Operační důstojník k události vyslal dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kutná Hora a Čáslav a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Nové Dvory a Malín. První jednotka byla na místě zásahu už za deset minut od prvního ohlášení. Při průzkumu bylo zjištěno, že požárem je zcela zasažen přístřešek, pod kterým jsou zaparkována dvě osobní vozidla, dále je pod ním uskladněno palivové dřevo a požár se rychle rozšiřuje na přilehlý dům.

Hasičům se podařilo pomocí čtyř C proudů dostat požár pod kontrolu za pár minut. Následovala nezbytná kontrola půdního prostoru pomocí termokamery a postupné dohašování objevených ohnisek. Závěrečnou likvidaci ohlásil velitel zásahu operačnímu středisku přesně o půlnoci.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 900 tisíc korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za 3,5 milionu korun. Celá událost se obešla bez zranění.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem