HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na Krchlebské věži kraloval Vladislav Filip ze Středočeského kraje

V sobotu 8. června proběhl v Krchlebech nedaleko Čáslavi 18. ročník soutěže ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku „Krchlebská věž“. 

V rámci slavnostního zahájení předal ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš příslušníkům územního odboru Kutná Hora medaile za věrnost II. a III. stupně.

Závodu se zúčastnilo 82 soutěžících nejen ze Středočeského kraje, ale také z hasičských záchranných sborů hlavního města Prahy, Kraje Vysočina a Karlovarského kraje. Už tradičně byla Krchlebská věž úvodní disciplínou krajské soutěže, která bude mít pokračování ve dnech 15. a 16. června na městském stadionu Olympia v Kutné Hoře, kde proběhnou ostatní disciplíny požárního sportu i za účasti vítězů okresních kol mužů a žen sborů dobrovolných hasičů.

Vítězem 18. ročníku se stal Středočech Vladislav Filip z územního odboru Kolín. Letos se pokoření 14sekundové hranice nekonalo, a to i z důvodu silnějšího bočního větru, který účastníkům závody značně komplikoval. Nejlepší letošní čas tak byl 14,09 sekundy a součet prvního a druhého kola, který přinesl Vladislavu Filipovi prvenství, byl 28,48 sekundy. Druhé místo vybojoval Tomáš Daněk z HZS hlavního města Prahy s celkovým časem 28,94 sekundy. Bronzovou příčku obsadil opět středočeský příslušník Pavel Maňas z územního odboru Příbram, který zaznamenal celkový čas 29,77 sekundy.

Cenu pro nejlepšího „domácího“ závodníka Kutnohorska získal Martin Viktora, který v absolutním pořadí obsadil páté místo. V kategorii veteránů nad 40 let si první cenu odvezl Vladimír Janko z HZS Kraje Vysočina. Doplňkový závod štafet dvojic vyhráli jeho kolegové Lukáš Hons a Pavel Hnízdil.

Kompletní výsledky zde!

                                                                               por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem