HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na Karlově náměstí v Třebíči hořela restaurace

 
U požáru asijské restaurace na Karlově náměstí v Třebíči zasahovaly dnes v noci čtyři jednotky hasičů. Majiteli vznikla požárem škoda v předběžné výši 900.000 Kč. Požár se obešel bez zranění osob. Příčina jeho vzniku se nadále vyšetřuje.
 
Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 00:31 hod. K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Třebíč a Náměšť nad Oslavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů ze Starče a Jaroměřic nad Rokytnou.
 
Hned po příjezdu na místo události hasiči z restaurace evakuovali dvě dospělé osoby. Od nich se také dozvěděli, že v hořící restauraci jsou další tři lidé. Hasiči okamžitě začali velmi členitý komplex restaurace prohledávat.
 
Velmi dlouho se hasičům nedařilo pohřešované najít. Krátce po jedné hodině v noci byl velitel zásahu informován o tom, že se pohřešovaní našli. Sami totiž stačili na požár zareagovat a hořící objekt včas opustili. Požár se tak obešel bez sebemenšího zranění.
 
Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Hasební práce probíhaly jednak uvnitř budovy, ale také za pomoci výškové techniky z vnější strany objektu. Na místě byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.
 
Zasahujícím jednotkám se podařilo krátce po půl druhé v noci dostat plameny pod kontrolu. Hasiči dále provedli rozebrání zasažených konstrukcí objektu a silně zakouřené prostoty odvětrali za pomoci přirozené a přetlakové ventilace. Pro vyloučení dalších možných ohnisek požáru byla použita termokamera.
 
Ve 02:44 hod byl požár zcela zlikvidován a jednotky se vrátily zpět na základny.
 

vytisknout  e-mailem