HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na evropském šampionátu v TFA uspěli tři borci z Moravskoslezského kraje

            Roman Viej z Hasičského záchranného sboru Moravskoslez­ského kraje (HZS MSK) získal stříbrnou medaili na otevřeném mistrovství Evropy v TFA (v překladu Nejtvrdší hasič přežije), které se konalo v německém Mönchengladbachu, a to ve věkové kategorii do 40 let.  Přitom jen o jedinou vteřinu v této kategorii zvítězil Martin Plšek z HZS Olomouckého kraje.

            Roman je v posledních letech stálým členem reprezentace českých profesionálních hasičů, získává umístění na bedně doma (jako reprezentant HZS MSK) i v zahraničí. Například loni na ME v TFA 2017 ve stejném německém městě skončil Viej třetí v kategorii M35, ale čestně přiznal šestivteřinovou penalizaci a zbylo na něj bramborové umístění.

            Více o úspěšném výkonu reprezentace HZS ČR na ME v TFA 2018:  https://www.pozary.cz/clanek/190884-na-mistrovstvi-evropy-v-tfa-v-roce-2018-cesi-kralovali-ve-trech-kategoriich/

            Vedle reprezentace se ME v TFA letos zúčastnili i dva nadšenci z Moravskoslezského kraje, dobrovolní hasiči z Bohuslavic (okres Opava) - David Pašek - Mistr ČR v TFA dobrovolných hasičů 2016-2018, a jeho „soused“ Adam Ryš.

            V náročné konkurenci 113 borců z celé Evropy vybojovali toto umístění:

David Pašek - celkově 23., ve své věkové kategorii M35 9. místo

Adam Ryš -  celkově 60., ve své věkové kategorii M50  2. Místo

            Adam Ryš uvedl, že výsledky nejsou špatné vzhledem k podmínkám, ve kterých po zaměstnání oba trénují. „Oba máme motivaci pro příští rok, David má toho před sebou ještě hodně a já přestoupím do vyšší věkové kategorie M55,“ řekl.  

            „Naše účast by nebyla možná bez finanční dotace obce Bohuslavice, která nám díky osvícenému panu starostovi a zastupitelstvu umožnila bojovat v tomto krásném prestižním závodě. Děkujeme,“ poznamenal Adam Ryš.

Odkazy do noveho okna

diplom Adam Ryš

diplom Adam Ryš 

Detailní náhled

start číslo Adam Ryš

start číslo Adam Ryš 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem