HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Moravskoslezští hasiči čerpali vodu téměř 50x, hlavně na Opavsku

… a k 17. hodině měli na kontě osm desítek výjezdů kvůli silným dešťům... 

            Téměř 50 výjezdů kvůli čerpání vody ve sklepích, garážích a méně častěji v dalších přízemních a suterénních prostorách mají na kontě moravskoslezští hasiči od středeční (22.5.2019) půl šesté ráno do 14 hodin, a to hlavně na Opavsku. Vedle toho během středy čistili profesionální a dobrovolní hasiči v kraji 14x ucpané kanály a propustky.

             Tyto události se obešly bez zranění, počet nových hasičských výjezdů v souvislosti se silnými dešti se viditelně během středečního odpoledne snižuje.

            Počet výjezdů hasičů kvůli dešti tak je od středečního rána do 14 hodin na číslu 62, z toho 48 čerpání vody, především v okrese Opava (41). Také čištění kanálů a propustků (14) bylo dosud nejvíce na Opavsku, a to 8. Například v okrese Bruntál a Ostrava-město nemuseli hasiči kvůli dešti (mj. čerpání vody a čištění kanálů) vyjet dosud ani jednou.

            Ojedinělý noční zásah hasičů kvůli srážkám (v noci z úterý na středu) byl zaznamenán v obci Chabičov (okres Opava), kam se přes rozestavěné a odtravněné stavební parcely přivalila voda z polí na novou asfaltovou cestu. Hasiči zde ve spolupráci se starostou obce položili 50 pytlů s pískem – na snížené obrubníky a kolem kanálové vpusti, aby se do ní dostalo co nejvíce vody.

           Přes dvě hodiny zde zasahovala jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Opava, asi tři hodiny jednotka dobrovolných hasičů Háj ve Slezsku-Smolkov.

Odkazy do noveho okna

vodazpolepytleChabicov (1 OP)

vodazpolepytleChabicov (1 OP) 

Detailní náhled

vodazpolepytleChabicov (2)

vodazpolepytleChabicov (2) 

Detailní náhled

vodazpolepytleChabicov (3)

vodazpolepytleChabicov (3) 

Detailní náhled

vodazpolepytleChabicov (4)

vodazpolepytleChabicov (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem