HZS Ústeckého kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Mladý záchranář Teplice 2016

Dne 1.6. 2016 se v prostorách stanice Teplice konalo okresní kolo pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik Mladý záchranář.

Soutěže se zúčastnilo 12 družstev ze základních škol okresu Teplice. Družstva soutěžila ve třinácti disciplínách, v nichž děti prokazovaly nejen své znalosti, ale i fyzické dovednosti. Mezi disciplíny patřila například znalost první pomoci, dopravní test, znalost požární ochrany a chování za mimořádných událostí. Děti si také vyzkoušely své znalosti práce s buzolou a orientaci v mapě, znalosti improvizovaných prostředků ochrany či uzlování. Mezi testy fyzické zdatnosti patřila horolezecká stěna.

Pro žáky byla také připravena  ukázka  hašení ohně použitím přenosných hasicích přístrojů  - vodního, sněhového a práškového. I žákům bylo umožněno  vyzkoušet  si  hašení přenosným hasicím přístrojem.

Ve vyrovnané soutěži zvítězilo družstvo žáků Základní školy Žalany, jako druzí se umístili žáci Základní školy Bílá cesta z Teplic a třetí místo získalo družstvo ze Základní školy Kostomlaty pod Milešovkou. Oceněna byla nakonec všechna družstva, přičemž první dvě obdržela pozvánku do krajského kola soutěže, která se uskuteční 14.6. 2016 v zámeckém parku v Děčíně.

Na realizaci soutěže se podíleli kromě příslušníků územního odboru  Teplice,  také  členové Městské policie Dubí, Městské policie Teplice, Dopravního inspektorátu Policie ČR, územní odbor Teplice, členové Oblastní skupiny Mládeže Českého  červeného kříže a  pracovnice  Městského úřadu Duchcov a Krupky.

Sponozoři akce: Město Teplice, Krupka, Duchcov, Severočeské vodovody a kanalizace, Het s.r.o., Ústecký kraj.