HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mladý muž zdolal radniční věž. V noci a po fasádě.

(převzato z webu www.unicov.cz) Šestadvacetiletý dobrodruh, který vylezl v polovině června minulého roku na mariánský sloup v Uničově, svůj kousek zopakoval. Tentokrát vyšplhal po fasádě uničovské radnice až na ochoz věže. Loni na sloupu žádnou škodu nenapáchal, nyní však poškodil vánoční světelnou výzdobu; újma bude možná až 10 000 korun. 

V pondělí 8. ledna o půl čtvrté ráno obdrželo operační středisko policie zprávu, že se jakýsi muž pohybuje po věžním ochozu. Společně s policisty se na náměstí vydali i hasiči se žebříkem. Dolů nakonec sešel po vnitřním schodišti. Při dechové zkoušce vyšlo najevo, že horolezci v krvi kolují více než dvě promile alkoholu, a byl proto odvezen na záchytku. Podobnou dávku, přesně 2,27 promile, mu naměřili také v červnu po zdolání mariánského sloupu.

Podle webových kamer – bohužel ta, která by celou akci zaznamenala, je mimo provoz – svůj výstup zahájil ve 2.10 hodin, o hodinu později zhasla světelná výzdoba na zábradlí a už ve 3.15 je horolezec zachycen při procházce po ochozu.

zdroj: www.unicov.cz

Odkazy do noveho okna

uničov_radnice

uničov_radnice 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem