HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mistrovství republiky v požárním sportu zavítá do Olomouce

Na konci srpna do Olomouce zavítá vrcholná soutěž z oblasti požárního sportu s mezinárodní účastí a dlouholetou tradicí. Od 23. do 25. srpna 2024 se zde bude konat Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. 

Prestižní klání se v krajském městě uskuteční na dvou místech. V pátek se hasiči představí při divácky velmi atraktivním výstupu na cvičnou věž přímo v nádherných kulisách historického Horního náměstí. V sobotu a v neděli se pak soutěž přesune na atletický stadion TJ Lokomotiva Olomouc.

V případě profesionálních hasičů se bude jednat o 51. mistrovství, u dobrovolných hasičů se jedná již o 69. mistrovství. Záštitu nad sportovní akcí  převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek a primátor Statutárního města Olomouc Mgr. Miroslav Žbánek.

Oficiální web MČR v PS 2024 v Olomouci, kde najdete všechny podrobnosti.

A4-loga.jpg

Profesionální hasiči budou soutěžit v kategorii jednotlivců, a to ve výstupu na cvičnou věž a v běhu na 100 m s překážkami. Součet časů z těchto disciplín určí nejlepší závodníky ve dvojboji. V soutěži družstev budou profesionální hasiči závodit ve čtyřech disciplínách (výstup na cvičnou věž, běh na 100 m s překážkami, štafeta 4×100 m s překážkami, požární útok), dobrovolní hasiči se utkají o titul ve třech disciplínách (běh na 100 m s překážkami, štafeta 4×100 m s překážkami, požární útok). Součet umístění družstev v jednotlivých disciplínách určí vítěze mistrovství.

Dobrovolné hasiče bude zastupovat celkem 17 družstev mužů a 17 družstev žen. Kromě zástupců Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska budou o nejlepší výsledky usilovat i zástupci z České hasičské jednoty (ČHJ) a Moravské hasičské jednoty (MHJ). Z řad hasičského záchranného sboru se na start postaví 14 družstev, které budou reprezentovat jednotlivé kraje, a jedno soutěžní družstvo HZS podniku, které nominuje Asociace velitelů HZS podniků, z. s. V Olomouci uvítáme rovněž zahraniční sportovce. Svou formu představí 8 sportovních družstev hasičů z pěti evropských států: Slovenské, Polské, Chorvatské a Bulharské republiky a Ukrajiny. Celkově se tedy na start postaví 57 družstev.

51. mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR a 69. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu

Jde o největší a nejprestižnější sportovní akci na úseku profesionálních a dobrovolných hasičů v České republice. Soutěže se účastní i reprezentace HZS podniků, Moravské hasičské jednoty a České hasičské jednoty. Ke zvýšení atraktivity probíhá soutěž za účasti zahraničních reprezentací. Celkově se mistrovství zúčastní 57 družstev po 13 lidech. Účastní se jí špičkoví sportovci, kteří dosahují vynikajících výsledků i na mezinárodní úrovni. HZS krajů se v organizování MČR v PS střídají a společné mistrovství zavítá do Olomouce poprvé. Vzhledem k množství sportovců a diváků ze všech krajů a zahraničí je Mistrovství ČR v požárním sportu významnou sportovní událostí mezinárodního významu.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
M: lucie.balazova@hzscr.cz
M: olk.mluvci@hzscr.cz

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem