HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mistrovství HZS ČR v požárním sportu již tento víkend…příprava jihočeského reprezentačního družstva vrcholí

Po úspěšném Mistrovství HZS ČR 2018 v Liberci, na kterém jihočeský reprezentační výběr v požárním sportu zaznamenal velice solidní umístění v podobě celkového 6. místa z 15 zúčastněných družstev, se výběr profesionálních hasičů HZS Jihočeského kraje chystá již tento víkend na mistrovství nadcházející. To proběhne ve dnech 29. srpna až 1. září v Ústí nad Labem. 

Republikové mistrovství je každoročním vrcholem sportovní sezóny, na který se sportovci připravují po celý rok. Již od ledna vstupují do fyzické a kondiční přípravy, na jaře pak přecházejí na atletický stadion, kde se zdokonalují v atletice a zároveň již trénují a zdokonalují techniky jednotlivých disciplín požárního sportu. Téměř každý měsíc pak členové reprezentačního výběru absolvují několikadenní intenzivní soustředění. Jak jsou na tom se svojí výkonností, pak prověřují na celé řadě mítinků a závodů.

Tým
Hlavní snahou realizačního týmu bylo zabudovat do reprezentačního výběru mladé začínající závodníky a vytvořit tak zdravou rivalitu a konkurenci mezi závodníky uvnitř týmu.
Tento záměr se podařil až nečekaně dobře, neboť vzniklo čtrnáctičlenné družstvo mladých (Jan Kučera, Vojtěch Bašta, Ondřej Huml, Patrik Lučanský, Jiří Píbal, David Hájek, Ivan Pěnča) a zároveň starších, velmi zkušených závodníků (Jan Ježek, Radim Švehla, Stanislav Šmíd, Pavel Janů, Michal Doktor, Marek Šenkýř, Milan Čada).
Každý ze závodníků po celou dobu celoroční přípravy podával velice kvalitní výkony, zejména je třeba pochválit velmi rychlé zlepšování některých mladých závodníků v náročných technických disciplínách.

Soutěže
Vyvrcholením jarní přípravy byla krajská soutěž v požárním sportu konaná 14. června 2019 v Táboře (o krajské soutěži více zde), kde si to členové reprezentačního výběru HZS Jihočeského kraje rozdali mezi sebou v barvách svých územních odborů. V disciplíně výstup do 4. podlaží cvičné věže a 100 metrů překážek rozhodovaly setiny sekundy o pořadí na prvních příčkách. Jihočeští sportovci dále absolvovali například Karlovarskou věž nebo závody v požárním útoku v Dnebohu či Odoleně Vodě (více o závodech - zde).
Kvalitní výkonnost si jihočeští reprezentanti v požárním sportu udrželi i v období prázdnin - což předvedli na srpnovém soustředění v Jindřichově Hradci. O konečné desetičlenné nominaci na republikové mistrovství tak rozhodnul až mítink v Hradci Králové konaný na konci srpna.

Mistrovství HZS ČR
Do Ústí nad Labem odjedou: Stanislav Šmíd, Michal Doktor, Pavel Janů, Marek Šenkýř, Jan Kučera, Ondřej Huml, Ivan Pěnča, Jan Ježek, Patrik Lučanský, Radim Švehla a Vojtěch Bašta.
Jelikož závodníci reprezentující HZS Jihočeského kraje v požárním sportu předvádí po celou dobu přípravy a závodů velmi kvalitní výkony, odjíždí HZS Jihočeského kraje na MČR do Ústí nad Labem velmi pozitivně naladěn a s příjemným očekáváním.
O závodní pohodu, motivaci a bezproblémový průběh nejen mistrovství, ale celé přípravy a všech ostatních závodů se starají vedoucí družstva: Lukáš Janko a Libor Vondráček a trenér týmu Martin Hrádek.

(autor článku: Martin Hrádek, vedoucí reprezentačního družstva HZS Jihočeského kraje)

Odkazy do noveho okna

21. 8. 2019 - Velká cena v požárním útoku, Odolena Voda (2)

21. 8. 2019 - Velká cena v požárním útok... 

Detailní náhled

21. 8. 2019 - Velká cena v požárním útoku, Odolena Voda (1)

21. 8. 2019 - Velká cena v požárním útok... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem