HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu

O mistrovské tituly budou mladí hasiči bojovat v Plzni


Již tradičně budou první prázdninové dny patřit Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu v požárním sportu. Sportovní svátek tentokrát hostí Atletický stadion města Plzně a to ve dnech 1. - 5. července 2018. Maskotem letošního mistrovství, které se koná mimo jiné jako jedna z akcí připomínající 100 let vzniku samostatného Československa, je lev jako symbol státnosti a jako připomenutí v plzeňské ZOO letos narozených mláďat lva berberského.
První tři dny budou soutěžit nejlepší týmy postupující z krajských kol v disciplínách hry Plamen - závodu požárnické všestrannosti, štafetě dvojic, štafetě 4 x60 metrů, štafetě CTIF, požárním útoku CTIF a požárním útoku.

aac.jpgilustrační foto

Po skončení mistrovské soutěže mladých hasičů začne závod dorosteneckých družstev a jednotlivců. Tady se bude soupeřit v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, vědomostní test z tematiky IZS, štafeta 4 x 100 metrů a požární útok. Jednotlivci pak kromě běhu na 100 metrů a testu absolvují také dvojboj.

Zlin-ZPV16.jpgilustrační foto

Základním kamenem práce s hasičskou mládeží je právě hra Plamen založená na dvou základních aspektech – výchovně vzdělávací činnosti a na rozvoji fyzické kondice prostřednictvím sportovních disciplín mladých hasičů. O tom, že je hasičský sport i volnočasové aktivity oblíbenou činností, svědčí každoročně narůstající členská základna mladých hasičů ve věku 3 – 18 let, kterých  je aktuálně téměř 60 tisíc.
 

vytisknout  e-mailem