HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra navštívil jindřichohradecké hasiče a policisty

Ve čtvrtek 25. září navštívil v odpoledních hodinách Jindřichův Hradec ministr vnitra Milan Chovanec. V budově Policie Jihočeského kraje, územního odboru Jindřichův Hradec se sešel se zástupci jihočeských hasičů a policistů.  

Delegaci ministra, který přijel s předsedou Senátu Parlamentu České republiky Milanem Štěchem, přivítali společně se starostou města Jindřichův Hradec Ing. Stanislavem Mrvkou za Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje krajský ředitel plk. Ing. Lubomír Bureš a ředitel územního odboru Jindřichův Hradec plk. Ing. Jan Všetečka a za Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje krajský ředitel plk. Mgr. Miloš Trojánek, ředitelka kanceláře ředitele krajského ředitelství plk. Mgr. Ivana Zelenáková a vedoucí územního odboru Jindřichův Hradec plk. Ing. Josef Heš.
Ministr vnitra po svém příjezdu zamířil do zasedací místnosti, kde na něj čekalo několik desítek hasičů a policistů. Debatu zahájil informací pro všechny příslušníky týkající se zvýšení jejich platů. Dle slov pana ministra bude již v listopadu a prosinci letošního roku zvýšen příjem hasičů a policistů  o 3,5 %  a v roce následujícím o dalších 1,5 %. Zvýšení platů má dorovnat mzdu policistů a hasičů na úroveň zpřed několika let, kdy byly mzdové tarify sníženy až o deset procent. Ministr dále hovořil o záměru pro následující měsíce týkajícího se nárůstu investic do nákupu techniky a investic do budov. Další finanční prostředky pak dle ministra budou v příštím roce již čerpány také z Fondu zábrany škod, a to na nákup nové výjezdové techniky HZS. Tímto pak starší zásahová technika hasičského sboru bude moci být předávána sborům dobrovolných hasičů obcí, jež mají dle ministra v požární ochraně nezastupitelný význam. Co se vybavenosti policistů týče, ministr vnitra prohlásil: „Hasiči jsou ve vybavení dál než policie. V tuto chvíli finanční prostředky na dovybavení policistů nejsou, obměna bude probíhat postupně.“.
Policistům pak byl dále představen projekt s názvem Hlavu vzhůru, který má jasně určit pravidla u policie. Ministr dále hovořil o tom, že jeho snahou bude snížení administrativy u obou sborů, a následně utvrdil, že není v jeho zájmu jakákoli změna v současné době platném služebním zákonu pro příslušníky bezpečnostních sborů. 
Předseda Senátu Milan Štěch vyjádřil: „Věřím, že horší období pro hasiče a policisty je již za námi“. Ujistil příslušníky, že bezpečnostní sbory mají podporu současné vlády.
O úrovni spolupráce hasičů a policistů v regionu promluvil starosta města Jindřichův Hadec Stanislav Mrvka. Dle jeho slov je součinnost nadstandardní, a to nejen mezi hasičským sborem a policií, ale také se strážníky městských policií a dobrovolnými hasiči jednotlivých obcí. Následně vyjádřil k přání o lepší koordinaci správních záležitostí u hasičského sboru i policie pro občany.
Na závěr přibližně třičtvrtěhodinového setkání ministr vnitra poděkoval hasičům a policistům za jejich práci a popřál jim, aby se vždy ze zásahů vraceli ve zdraví a pořádku.
 
Odkazy do noveho okna

1 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Návštěva ministra, Jindřichův Hradec - 25. 9. 2014 (1)

1 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Náv... 

Detailní náhled

1 Návštěva ministra vnitra, Jindřichův Hradec (autor PČR) (3)

1 Návštěva ministra vnitra, Jindřichův H... 

Detailní náhled

2 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Návštěva ministra, Jindřichův Hradec - 25. 9. 2014 (2)

2 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Náv... 

Detailní náhled

2 Návštěva ministra vnitra, Jindřichův Hradec (autor PČR) (4)

2 Návštěva ministra vnitra, Jindřichův H... 

Detailní náhled

3 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Návštěva ministra, Jindřichův Hradec - 25. 9. 2014 (3)

3 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Náv... 

Detailní náhled

3 Návštěva ministra vnitra, Jindřichův Hradec (autor PČR) (1)

3 Návštěva ministra vnitra, Jindřichův H... 

Detailní náhled

4 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Návštěva ministra, Jindřichův Hradec - 25. 9. 2014 (4)

4 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Náv... 

Detailní náhled

4 Návštěva ministra vnitra, Jindřichův Hradec (autor PČR) (2)

4 Návštěva ministra vnitra, Jindřichův H... 

Detailní náhled

5 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Návštěva ministra, Jindřichův Hradec - 25. 9. 2014 (5)

5 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Náv... 

Detailní náhled

6 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Návštěva ministra, Jindřichův Hradec - 25. 9. 2014 (6)

6 Ministr Chovanec, JH - 25. 9. 2014/Náv... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem