HZS Olomouckého kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Milan Smatana z Jeseníku vyhrál běžecký závod na Velký Javorník

Profesionální hasič z požární stanice v Jeseníku, Milan Smatana, vyhrál v pátek 16. října 2015 běžecký závod na Velký Javorník.

Milan Smatana z PS Jeseník se stal absolutním vítězem extrémního běžeckého závodu "Totman", který vedl z Frenštátu pod Radhoštěm na vrchol Velkého Javorníku (918 m.n.m.). V premiéře této trati doběhlo všech 40 borců a také 3 borkyně z řad hasičů.

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje měl na trati i další závodníky, kteří vzorně reprezentovali náš kraj. V kategorii muži nad 40 let byl bronzový Vladimír Vysocký časem 32:15 (PS Šumperk). Oceněn byl také nejstarší účastník extrémního běhu - dvaašedesátiletý Jaromír Barcuch (také PS Šumperk), který doběhl s časem „až“ 47:46 minuty, protože podporoval na trati druhou ženu v cíli.

Více o závodu najdete na stránkách HZS Moravskoslezského kraje.

Milan Smatana z PS Jeseník má letos vynikající formu, minulý víkend obsadil bronzovou příčku v Hradeckém půlmaratonu v kategorii Muži IZS. V celkovém pořadí proběhl cílovou páskou s časem 1:20:13 na 25. místě.