HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Michal Brousil je mistrem Evropy v disciplínách TFA

Ve dnech 8. a 9. června 2018 se v německém Mönchengladbachu konalo mistrovství Evropy v disciplínách TFA. Skvělého úspěchu dosáhnul jihočeský reprezentant Michal Brousil, který ve své věkové kategorii vybojoval mistrovský titul. 

Vynikající formu si Michal Brousil, sloužící na stanici v Písku, drží již od loňského roku, kdy nejprve suverénně ovládnul jihočeský závod TFA, následně pak získal mistrovský titul na mistrovství HZS ČR v Ústí nad Labem a zároveň byl součástí jihočeského týmu, kterému se v Ústí nad Labem podařilo obhájit zlaté republikové medaile.
Ve skvělých výkonech Michal pokračuje i v letošním roce. Ovládnul několik závodů a svoji současnou parádní výkonnost zúročil právě na mistrovství Evropy v Mönchengladbachu.

Ve věkové kategorii do 30 let Michal nenašel přemožitele a odvezl si tak zlatou medaili!!! Že byl jeho výkon famózní, dokazuje to, že jeho čas byl v celkovém pořadí druhý nejlepší!!!

Michal Brousil společně s kolegy Petrem Molešem, Michalem Přecechtělem a Janem Haderkou dále vybojoval stříbrnou medaili ve štafetovém závodě družstev!!!
Češi dokázali, že patří mezi evropskou špičku. Všech deset členů českého reprezentačního družstva skončilo v elitní dvacítce nejtvrdších hasičů Evropy.

A jak závod probíhal? Byl stejně tak jako v českých závodech rozdělen do čtyř úseků:

  1. úsek – roztažení 8 B hadic a smotání 2 B hadic (tento úsek museli závodníci oproti českým závodům absolvovat s nasazeným dýchacím přístrojem),
  2. úsek – přebouchání závaží palicí, tažení osmdesátikilové figuríny na vzdálenost 80 metrů, protažení patnáctikilového závaží betonovou trubkou a překonání třímetrové bariéry,
  3. úsek – postavení žebříku, vynesení patnáctikilového kanystru do třetího patra, vytažení 2 B hadic, snesení kanystrů a zašroubování hubice na proudnici,
  4. úsek – výběh patnácti pater evakuačního schodiště nemocnice.

Odkazy do noveho okna

Michal Brousil je mistrem Evropy v TFA (3)

Michal Brousil je mistrem Evropy v TFA (... 

Detailní náhled

Michal Brousil je mistrem Evropy v TFA (2)

Michal Brousil je mistrem Evropy v TFA (... 

Detailní náhled

Michal Brousil je mistrem Evropy v TFA (1)

Michal Brousil je mistrem Evropy v TFA (... 

Detailní náhled

Michal Brousil je mistrem Evropy v TFA (4)

Michal Brousil je mistrem Evropy v TFA (... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem