HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní soutěž „Firefighter Combat Challenge Linz 2019“

Účast jediného zástupce hasičů z Pardubického kraje na mezinárodní soutěži „Firefighter Combat Challenge Linz 2019“v Rakousku měla i skvělý výsledek. Petr Plaček z pardubické stanice spolu s Tomášem Višňarem z HZS Královéhradeckého kraje si přivezl bronzovou medaili.

Ve velmi těžkém závodu, při němž musí mít hasič kompletní výstroj a k tomu nasazený dýchací přístroj, musí zvládnout „vyběhnutí do 3. patra objektu s 20 kg hadicí na rameni, ve 3. patře hadici odloží a musí vytáhnout na laně zavěšené 20 kg břemeno. Poté závodník seběhne zpět dolů po schodech, dále 75 kg závaží umístěné na ližině musel každý závodník posunout až na konec ližiny těžkou palicí. Ale to není všechno,“ přibližuje náročný závod Petr Plaček a dodává: „potom se běží slalom, na jeho konci vezmeš hadici a běžíš zase zpátky. Vodním proudem „sestřelíš“ terč, odhodíš hadici, no a nakonec ještě na určitou vzdálenost přeneseš 80 kg těžkou firgurínu,“ dodává jedním dechem Petr Plaček.

Budeme-li rekapitulovat, tak tandem Petr Plaček z Pardubic a Tomáš Višňar z Jičína – krásná bronzová medaile.

V družstvu Petr Plaček, Tomáš Višňar, Vojtěch Dvořák, Hana Havlíčková a ze Slovinska Andrea Tič - obsadilo družtvo 1. místo, a to už stojí za potlesk.

Velká gratulace všem a hlavně našemu zástupci z HZS Pardubického kraje.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

soutěž Linz

soutěž Linz 

Detailní náhled

soutěž Linz1

soutěž Linz1 

Detailní náhled

soutěž Linz2

soutěž Linz2 

Detailní náhled

soutěž Linz3

soutěž Linz3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem