Institut ochrany obyvatelstva  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní cvičení pracovníků Českých a Slovenských laboratoří

Ve dnech 11. – 14. září 2017 proběhl v Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdaneč (dále „Institut“) mezinárodní setkání a cvičení pracovníků chemických laboratoří HZS ČR a kontrolných chemických laboratórií civilnej ochrany Slovenkej republiky. 

Během čtyř denního setkání se pracovníci chemických laboratoří seznámili s přístrojovým vybavením pro radiační průzkum a monitorování používaných v obou zemích a Slovenská delegace se seznámila s úkoly a zázemím Institutu.

Hlavním cílem cvičení však byla praktická činnost, porovnání metodických postupů a výměna zkušeností v následujících oblastech: stanovení plošných aktivit radionuklidů v půdě metodou in-situ  měření, průzkum objektu s cílem lokalizace nelegálně drženého zdroje ionizujícího záření, pojezdová měření a cílem nalezení zdroje ionizujícího záření v zastavěné oblasti, monitoring místa nehody při práci s defektoskopickým zařízením.

Vyvrcholením celého cvičení bylo procvičení a porovnání postupů obou států při monitorování radiační situace vzniklé po odpálení špinavé bomby, kde mezi hlavní úkoly pracovníků chemických laboratoří patří vytyčování nebezpečných zón, identifikace a označení ohnisek radiace, identifikace kontaminantu, odběry vzorků, návrh opatření na zabezpečení radiační ochrany zasahujících složek a obyvatelstva.


Vloženo: 15. 9. 2017 | Aktualizace: 15. 7. 2017 | Email: spisovna@ioolb.izscr.cz

Odkazy do noveho okna

5 DSC_3563

5 DSC_3563  

Detailní náhled

4 DSC_3513

4 DSC_3513 

Detailní náhled

3 DSC_3499

3 DSC_3499  

Detailní náhled

2 DSC_3457

2 DSC_3457  

Detailní náhled

1 DSC_3303

1 DSC_3303 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem