HZS Olomouckého kraje

Předcházíme rizikům

Mezi olomouckými hasiči jsou výborní běžkaři

Ve středu 16. ledna 2019 se v Bedřichově v Libereckém kraji konal již 12. ročník tradičního závodu "O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy v běžeckém lyžování" a hasiči z Olomouckého kraje se mezi 45 závodníky, kteří se letos postavili na start, rozhodně neztratili.

Příval mokrého sněhu, silný vítr a hrozba pádu stromů a větví v lesích nedávalo příliš dobré vyhlídky běžeckého závodu, nicméně realita byla jiná a k vidění byly úžasné výkony a časy na trati dlouhé 12 kilometrů.

Z Olomouckých závodníků se na start postavili Milan Smatana ze stanice v Jeseníku a Roman Kika ze stanice v Olomouci a při vyhlašování výsledků jim oběma na krku zacinkala zlatá medaile.

Milan Smatana se v kategorii 40 - 49 let blýskl fantastickým výkonem, kdy obhájil ve své kategorii loňské prvenství a s časem 35:24 min zaostal za absolutním vítězem závodu o pouhých 59 vteřin. Roman Kika předvedl také skvělý výkon a v nestarší kategorii nad 50 let získal s časem 40:14 min zlatou medaili.

Kompletní informace o závodu najdete >> zde <<.