HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Meteorologové varují před silnými bouřkami

Před velmi silnými bouřkami varují meteorologové. Dle jejich vydané výstrahy se dnes, v úterý 29. června od 18. hodiny do středeční 4. hodiny ranní očekává výskyt velmi silných bouřek, ve kterých se může lokálně vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 50 mm s nárazy větru kolem 90 km/h a kroupy.

Lokálně očekávejte přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí pak představují samotné kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty.

Zabezpečte si okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem