HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 16. do neděle 18. 7. 2021 celkem 80 událostí.
 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Černilov – dopravní nehoda – 16. 7. 16:49
U Černilova havaroval osobní automobil, skončil mimo komunikaci. Jednotky z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Černilov zajistily místo události a zabezpečily havarovaný vůz. Jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby, místo zásahu si převzala Policie ČR.

Hradec Králové – technická pomoc – 16. 7. 08:50
Odstranění spadlé větve z komunikace. (HZS HK – Pražská)

Hlušice – technická pomoc – 16. 7. 09:24
Čerpání vody ze sklepa. (JSDH Hlušice)

Černilov – dopravní nehoda – 16. 7. 16:49
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové a JSDH Černilov. Nehoda se obešla bez zranění, hasiči provedli odstranění následků nehody.

Kobylice – dopravní nehoda – 16. 7. 18:50
U nárazu vozidla do stromu zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a JSDH Nechanice. Při příjezdu hasičů na místo události byla osoba z vozu už mimo havarovaný automobil. Zraněná byla zajištěna a předána do péče zdravotnické záchranné služby. Osobní vůz strom při nehodě přerazil, následně se pověsil na dráty telekomunikačního vedení. Strom pak museli hasiči odstranit.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17. 7. 11:19
V Plotištích nad Labem došlo v Náchodské ulici k nehodě dvou osobních vozidel a jedné dodávky. Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská zajistili místo zásahu, zlikvidovali unikající provozní kapaliny a usměrňovali provoz na komunikaci.

Lochenice – dopravní nehoda – 17. 7. 11:34
Dopravní nehoda se zaklíněním osob byla ohlášena na krajské operační středisko v sobotu před polednem. Na místo vyslal operační důstojník tři jednotky hasičů. Na silnici č. 33 u obce Lochenice se při srážce dvou osobních vozidel zranilo celkem šest lidí. Dva účastníky nehody museli hasiči vyprostit. Všichni zranění byli do nemocnice přepraveni pomocí sanitních vozů. Komunikace byla během záchranných a likvidačních prací uzavřena, provoz byl obnoven během odpoledních hodin. Jednotky zabezpečily místo zásahu, zajistily vozidla proti vzniku požáru a postaraly se o odstranění následků nehody.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jaroměř, Hradec Králové a Hradec Králové – Pražská.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17. 7. 19:46
K dopravní nehodě motocyklu vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Motorkář havaroval v ulici Pospíšilova, uklouzl a upadnul u přechodu pro chodce. Řidiče si převzala do péče ZZS, hasiči pomohli se zajištěním místa události Policii ČR.

Nový Bydžov – únik nebezpečných látek - 17. 7. 22:50
Profesionální jednotka hasičů ze stanice Nový Bydžov zasahovala na třídě Čsl. armády v objektu hotelu. Hasiči pomohli s vynesením barelu s chemikálií, která byla využívána pro chemické ošetření bazénu ve wellness části. Při míchání chemie se jedna osoba nadýchala uniklých par a do péče si ji převzala ZZS.  Hasiči barely s chemikáliemi uzavřeli, vynesli je na volné prostranství a vnitřní prostory odvětrali.  

Hradec Králové – technická pomoc – 18. 7. 08:39
Odstranění stromu z drátů elektrického vedení. (HZS Hradec Králové)

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18. 7. 10:55
Jednotka požární ochrany z centrální stanice Hradec Králové byla vyslána k dopravní nehodě dvou osobních vozidel v obchodní zóně Březhrad. Jedno z aut zůstalo po nárazu převrácené na střechu. Dvě osoby si převzala do své péče zdravotnická záchranná služba. Hasiči odpojili akumulátor u jednoho z havarovaných aut, místo zásahu celkově zajistili a uklidili vozovku od střepů a úlomků. Místo zásahu si pak převzala Policie ČR.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18. 7. 12:26
V ulici Na Rybárně zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Nikdo nebyl zraněn, jednotka pomohla s uvolněním zablokované křižovatky.

Hradec Králové – technická pomoc – 18. 7. 18:05
Odstranění spadlé větve z komunikace v ulici Kutnohorská. (HZS HK – Pražská)

Hradec Králové – záchrana osoby – 18. 7. 18:23
Tři jednotky hasičů vyslalo operační středisko k oznámení, že po skoku do písníku Obora se nevynořila jedna osoba. Na místě se sjely všechny složky IZS, připraven byl i vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči spustili na hladinu vodní člun a začali vodu prohledávat kolem místa, které označili svědci. Z centrální královéhradecké stanice přijela na místo potápěčská skupina HZS. Po asi dvacetiminutovém pátrání byla osoba pod vodou nalezena, okamžitě byla resuscitována, ale bohužel se ji už nepodařilo oživit. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jaroměř, z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Smiřice.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stará Paka – technická pomoc – 16. 7. 07:28
Odstranění spadlé větve z komunikace v části Ústí. (HZS Nová Paka)

Rohoznice – technická pomoc – 16. 7. 14:59
Opatření proti vniknutí vody z pole do RD. (JSDH Miletín)

Staré Smrkovice – dopravní nehoda – 16. 7. 16:03
Profesionální hasiči z Hořic, Nového Bydžova a JSDH Ohnišťany vyjeli k ohlášenému požáru kombajnu. Jednotky zahájily hasební zásah, zasažené části prolily vodou, kolem 16:40 ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Příčinou vzniku požáru byla technická závada, vlivem vniknutí pevné překážky do stroje vznikla jiskra. Výše škody je předmětem vyšetřování.

Železnice – technická pomoc – 16. 7. 19:08
Odstranění stromu z komunikace v části Doubravice. (HZS Jičín)

Červení Třemešná – technická pomoc – 16. 7. 20:28
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Hořice)

Kopidlno – dopravní nehoda – 17. 7. 03:41
Na silnici č. 32 narazil osobní automobil do stromu, na místo nehody vyjela profesionální jednotka hasičů ze stanice Jičín a JSDH Kopidlno. Vůz se převrátil při nehodě na střechu, uvnitř cestovala jedna osoba, kterou hasiči vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Jednotky zabezpečily místo zásahu, převrátily auto zpět na kola a připravily jej na odtah.

Železnice – technická pomoc – 17. 7. 11:14
Odstranění stromu z komunikace v ulici Tyršova. (JSDH Železnice)

Pecka – požár – 17. 7. 15:33
Profesionální hasiči z Nové Paky a JSDH Pecka provedli dohašení doutnajícího ohniště v lesním porostu.

Lázně Bělohrad – technická pomoc – 17. 7. 16:08
Odstranění nebezpečně nakloněného stromu nad komunikací v části Horní Nová Ves. (JSDH Lázně Bělohrad)

Lázně Bělohrad – technická pomoc – 17. 7. 16:09
Odstranění nebezpečně nakloněného stromu nad komunikací. (JSDH Miletín)

Češov – technická pomoc – 17. 7. 17:13
Odstranění větve hrozící pádem na ulici. (HZS Jičín, JSDH Slatiny)

Železnice – dopravní nehoda – 18. 7. 01:45
Jičínská profesionální jednotka zasahovala v ulici Mizerova u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jednotka místo zásahu zabezpečila, komunikace byla vlivem nehody neprůjezdná. Po policejním zadokumentování se hasiči postarali o úklid vozovky, pomohli s naložením auta na odtah a zasypali uniklé provozní kapaliny. Jedna osoba byla při nehodě zraněna.

Nová Paka – technická pomoc – 18. 7. 08:35
Odstranění nebezpečně nakloněného stromu nad komunikací v části Valdov. (HZS Nová Paka, Jičín)

Hořice – technická pomoc – 18. 7. 16:09
Odstranění větve hrozící pádem. (HZS Hořice)
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – únik nebezpečných látek - 16. 7. 11:31
Profesionální jednotka z Jaroměře zajistila místo, kde došlo k poškození plynové přípojky u rodinného domu v ulici Palackého.

Česká Skalice – dopravní nehoda – 16. 7. 17:12
Jaroměřská profesionální jednotka zabezpečila místo dopravní nehody, kdy došlo v ulici Podskalní ke srážce osobního vozidla s osobou. Zraněný chodec skončil v péči ZZS.

Nahořany – dopravní nehoda – 16. 7. 20:01
Na silnici š. 285 zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Nové Město nad Metují. Jedné zraněné osobě pomohli hasiči vystoupit z auta, do své péče si ji převzala posádka ZZS. Jedno z aut zůstalo na silnici, druhé skončilo mimo komunikaci. Jednotky zkontrolovaly, zda z aut neunikají provozní kapaliny a předaly místo zásahu policistům.

Česká Skalice – dopravní nehoda – 17. 7. 17:52
Na silnici č. 33 vyjeli k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda. Dvě osoby byly při události zraněny, byly v péči ZZS. Z nákladního auta unikaly provozní kapaliny, vyteklo z něj několik set litrů nafty. Unikající pohonné hmoty hasiči likvidovali, zasypávali je pomocí sorpční látky. Po 20. hodině byly likvidační práce ukončeny a komunikace byla plně zprůjezdněna.


ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Javornice – technická pomoc – 16. 7. 13:20
Odstranění nebezpečně nalomené větve stromu nad komunikací. (HZS Rychnov nad Kněžnou)

Doudleby nad Orlicí – požár – 17. 7. 18:05
Požár chatky v části Vyhnánov likvidovaly tři jednotky hasičů. Už při příjezdu hasičů na místo události byl objekt v plamenech, část se vlivem požáru zřítila. Jednotky prováděly hasební zásah dvěma vodními proudy, následně po uhašení rozebíraly konstrukci a sundávaly střešní krytinu. Podle majitele je škoda nulová, bouda byla určena k demolici. Jedna z možných příčin je, že objekt začal hořet po úderu bleskem. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Doudleby nad Orlicí a Kostelec nad Orlicí.

Čermná nad Orlicí – technická pomoc – 17. 7. 19:41
V části Malá Čermná vycházel z elektrického rozvaděče v budově nádraží kouř po úderu blesku. Hasiči průzkumem zjistili, že došlo k zahoření, ale zároveň se požár stihl sám uhasit. Místnost byla zakouření, jednotky ji odvětraly. Hasiči poskytli na místě technickou pomoc, zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Čermná nad Orlicí a drážní jednotka SŽ Česká Třebová.

Libel – záchrana osoby – 18. 7. 02:41
Profesionální rychnovská jednotka hasičů zachraňovala osobu, která skončila po pádu z kola do terénu pod úrovní komunikace. Hasiči transportovali zraněného na páteřní desce asi 300 metrů do sanitního vozu.

Lupenice – technická pomoc – 18. 7. 17:42
Odstranění spadlého stromu z komunikace. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Vamberk)

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Bílá Třemešná – technická pomoc – 16. 7. 14:32
Odstranění spadlého stromu z drátů elektrického vedení. (HZS Dvůr Králové nad Labem a JSDH Bílá Třemešná)

Chotěvice – dopravní nehoda – 16. 7. 17:37
U Chotěvic zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Hostinné u dopravní nehody osobního vozidla a menšího nákladního automobilu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotky zajistily místo zásahu, došlo k menšímu úniku provozních kapalin. Po došetření se postarala dobrovolná jednotka o úklid vozovky.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 16. 7. 20:45
Odstranění spadlého stromu z komunikace. (JSDH Špindlerův Mlýn)

Horní Olešnice – technická pomoc – 17. 7. 10:03
Odstranění spadlého stromu z komunikace. (HZS Vrchlabí, JSDH Horní Olešnice- Ždírnice, Dolní Kalná)

Třebohošť – dopravní nehoda – 18. 7. 09:29
U části Horní Dehtov zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem u dopravní nehody dvou osobních vozidel se zraněním dvou osob. Jednotka zajistila místo zásahu, provedla opatření proti vzniku požáru a zasypala únik provozních kapalin sorbentem. Hasiči dále pomohli s vyproštěním vozidel a jejich naložením na odtah. Na závěr se postarali o úklid vozovky.

Pec pod Sněžkou – technická pomoc – 18. 7. 10:39
Úklid místní komunikace od bahna. (JSDH Pec pod Sněžkou)

Hajnice – dopravní nehoda – 18. 7. 16:36
Na silnici č. 37 u části Výšinka zasahovaly složky IZS u dopravní nehody, přičemž došlo ke střetu autobusu s cyklistou. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Hajnice. V autobuse cestoval pouze řidič bez dalších cestujících. Cyklista byl při nehodě zraněn, na místě jej záchranné složky oživovaly, bohužel svým zraněním podlehl. Po dobu vyšetřování nehody zůstala na místě dobrovolná hajnická jednotka, která na závěr odstranila následky nehody. Komunikace byla při vyšetřování dopravní nehody uzavřena.

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc – 18. 7. 20:11
Likvidace stromu z komunikace v části Lipnice. (HZS Dvůr Králové nad Labem)


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Česká Skalice (1)

DN Česká Skalice (1) 

Detailní náhled

DN Česká Skalice (2)

DN Česká Skalice (2) 

Detailní náhled

DN Lochenice (1)

DN Lochenice (1) 

Detailní náhled

DN Lochenice (2)

DN Lochenice (2) 

Detailní náhled

DN Lochenice (3)

DN Lochenice (3) 

Detailní náhled

DN Nahořany (1)

DN Nahořany (1) 

Detailní náhled

DN Nahořany (2)

DN Nahořany (2) 

Detailní náhled

DN Nahořany (3)

DN Nahořany (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem