HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Memoriál plk. JUDr. Josefa Blažka vyhrál Patrik Kligl z HZS Královehradeckého kraje

Úterý 22. června se po roční pauze neslo v duchu požárního sportu. Na stadionu Sportovního klubu policie Jihočeského kraje v Českých Budějovicích proběhl další závod „Českého poháru ve dvojboji“. Soutěž, která se koná jako memoriál zesnulého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka, ovládl Patrik Kligl z HZS Královehradeckého kraje. 

Soutěž, která se letos konala již po čtrnácté, je určena pro sportovce nejen z řad profesionálních hasičů HZS České republiky, ale také pro sportovce reprezentující sbory dobrovolných hasičů.
Soutěž organizuje Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeským Hasičským sportovním klubem, z. s.
Českobudějovické sportovní klání bylo prvním závodem celorepublikového seriálu a zúčastnily se ho dnes čtyři desítky sportovců k různých konců naší země.  Po celý den všichni bojovali v běhu na 100 metrů s překážkami a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku.
Součtem časů (30,66 s) z disciplíny běh na 100 metrů s překážkami (16,22 s) a výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku (14,44 s) se vítězem celkového dvojboje stal královehradecký Patrik Kligl. Druhý skončil Jan Vivial, reprezentující HZS Moravskoslezského kraje, s celkovým časem 30,81 s a pohár pro třetí místo si do Hradce Králové odvezl poslední vítěz Martin Lidmila za čas 30,84 s.
Mezi závodníky nad 35 let byl nejlepší Lukáš Hons z HZS Kraje Vysočina s časem 32,84 s. Zcela jistě stojí za zmínku, že jeho čas byl 6. nejlepší celkovém hodnocení obou věkových kategorií. Druhé místo vybojoval s časem 34,61 s Jan Hůla z HZS Moravskoslezského kraje, třetí skončil Jaroslav Hrdlička z HZS Plzeňského kraje, jehož součet časů obou disciplín byl 34,91 s.
Nejlepším z jihočeských hasičů byl ve dvojboji na celkovém 18. místě Jiří Píbal z územního odboru Písek s časem 37,50 s.

 Kompletní výsledky jsou v přiloženém souboru.

Fotografie jsou k dispozici ve fotogalerii.

Partneři:

  • Feenix Sanace, s. r. o.,
  • SPH Elektro, s. r. o.,
  • Globus, pobočka České Budějovice,
  • Madeta, a. s.,
  • Jan Jezvík
  • Vishay Electronic, spol. s r. o.,
  • GD Druckguss, s. r. o.,
  • Nicotrans, a. s..
  • Česká Hasičská Sportovní Federace, sportovní svaz hasičů, z. s.

Mediální partner:

  • Starnet. s. r. o.

Přímý přenos ze závodu zajištovala online internetová televize Fire TV.

vytisknout  e-mailem