HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mělničtí profesionální hasiči procvičovali záchranu tonoucích osob

Ve čtvrtek 23. července v odpoledních hodinách přitahovala pozornost kolemjdoucích v blízkosti starého mělnického mostu skupina hasičů, kteří kousek za soutokem Labe s Vltavou absolvovali výcvik na vodní hladině. 

Příslušníci sloužící směny A ze stanice HZS Mělník se v rámci odborné přípravy pod vedením velitele čety ppor. Jiřího Verbíře zdokonalovali v záchraně tonoucích osob na tekoucí vodě. Součástí tříhodinového výcviku bylo také procvičování ovládání člunu. Mělničtí hasiči mají k dispozici pět metrů dlouhý a dva metry široký laminátový člun Pioner Multi, který uveze až osm osob. Další velkou výhodou tohoto plavidla je sklopná příď, což umožňuje nejen snadnější nástup i výstup, ale právě při záchranných pracích sklopení čelní plošiny až k úrovni hladiny, a tím i lepší manipulaci se zachraňovaným.

Mělničtí hasiči si dále vyzkoušeli záchranu tonoucích osob pomocí paddleboardu, který mají už několik let ve své výbavě. Tento způsob patří k nejnovějším metodám záchrany tonoucích z vodní hladiny, neboť zásah je rychlý a vysoce efektivní.

Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem