HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Medailové žně jihomoravských hasičů

Čtveřice jihomoravských hasičů se vrátila ze Světových policejních a hasičských her v Los Angeles hned s několika medailemi. Hasiči bodovali napříč disciplínami. 

Vít Malenovský z brněnské stanice v Líšni obsadil 2. místo v soutěži TFA (hasičský silový víceboj simulující činnosti u zásahu) v kategorii od 18-30 let. V TFA bodovalo i reprezentační družstvo České republiky (Malenovský-JmK , Moleš-JmK, Kalvoda-JmK, Haderka-ZLK), které vybojovalo zlatou medaili v kategorii 18+.  Malenovský obsadil také druhé místo v soutěži Stair Race (výběh do cca 62 pater) opět v kategorii 18+. V této disciplíně české družstvo (Malenovský-JmK, Moleš-JmK, Haderka-ZLK, Kouřík-PLK) zvítězilo s náskokem téměř dvou minut v kategorii 18+.

Stanislav Kalvoda slouží na brněnské stanici Lidická. V Los Angeles bodoval také on. Vybojoval zlato v atletice v běhu na 400m s překážkami a v individuální soutěži TFA obsadil stříbrnou pozici v kategorii 40+. Stal se také členem zlatého českého týmu v TFA (viz výše).

Vyškovský hasič Petr Moleš se kromě již zmíněných týmových úspěchů stal mistrem světa v disciplíně TFA a jako jediný dokončil trať pod 5 minut.  Soutěžil v kategorii 30+, ale byl současně nejrychlejším závodníkem celé soutěže.

Radek Málek slouží stejně jako Vít Malenovský v Brně-Líšni a již řadu let boduje v soutěžích naturální kulturistiky. V Los Angeles soutěžil ve dvou kategoriích. V disciplíně Bodybuilding 40+ obsadil třetí místo a stříbro vybojoval v kategorii Bodybuilding Physique. Vzhledem k tomu, že nebylo jasné, jak dopadne jeho příprava po operaci z listopadu loňského roku, jsou tato umístění o to cennější.  Na podzim bude bojovat o postup na Mistrovství Evropy. 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Fotogalerie 

Stáhnout album

vytisknout  e-mailem