HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Magistrát města Pardubic věnuje finanční dar v hodnotě 10 milionů korun Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje

Magistrát města Pardubic věnuje finanční dar v hodnotě 10 milionů korun Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje. Darované prostředky budou využity na pořízení cisternové automobilové stříkačky.
Dne 24. června zastupitelstvo Statutárního města Pardubic jednohlasně schválilo poskytnutí finančního daru Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje.

„Vedení města Pardubice podporuje Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje již řadu let. Jsem rád, že se spolupráce v posledních letech velmi zintenzivnila a vedení města si uvědomuje především v této nelehké době nezastupitelnost hasičů. Po letošním příspěvku na výškovou techniku, která nám umožní nákup automobilového žebříku se sníženým podvozkem a řiditelnou zadní nápravou, což zajistí lepší pohyblivost v městských ulicích, nám schválené finance umožní pořízení cisternové automobilové stříkačky, která bude využívána k zabezpečení prvního výjezdu požární stanice Pardubice. Tím se zabezpečení požární ochrany ve městě opět posune na vyšší úroveň. Jsem rád za hasiče i za občany krajského města,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Aleš Černohorský.


„V loňském, a hlavně letošním roce jsme si opět uvědomili, jak ohromnou oporu v hasičích máme. Kromě jejich běžné práce pomáhali v nejhorších časech epidemie v nemocnicích, v červnu bleskově reagovali po ničivém tornádu na Moravě, zkrátka v těžkých časech jsou naším pilířem,“ poděkoval hasičům za spolupráci primátor města Pardubic Martin Charvát. „Pardubice jsou městem chemie a sídlí zde chemické závody, také jsme viděli, že mohou přijít povodně a Pardubice, ležící v nížině a na soutoku dvou řek, mají na svém území nemalé záplavové oblasti, zkrátka hasiči budou vyrážet v první linii, pokud by se cokoliv stalo. Finanční dar města pro nákup špičkové hasičské techniky je dalším potvrzením toho, že si hasičů jako partnerů vážíme,“ dodal primátor.


Po uskutečněném nákupu navíc dojde k převodu stávající techniky k některým jednotkám sboru dobrovolných hasičů zřizovaných Statutárním městem Pardubice.

Jana Poláková - asistentka, HZS Pardubického kraje
 

Odkazy do noveho okna

Finanční dar

Finanční dar 

Detailní náhled

Finanční dar1

Finanční dar1 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem