HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Loučíme se s dlouholetým hasičem, kolegou a kamarádem Daliborem Blažkem

S velkým zármutkem se loučíme s naším dlouholetým kolegou, kamarádem a obětavým hasičem pprap. Daliborem Blažkem, který tragicky zahynul ve věku 36 let v pondělí 16. listopadu 2020. 

IMG-7218.jpg

Sloužil na směně A na stanici v Olomouci, kde zastával funkci hasiče – technika chemické služby.

K profesionálním hasičům Dalibor nastoupil už v roce 2006, a tak většinu svého profesního života zasvětil službě lidem. Po čtyřech letech u HZS Zlínského kraje přešel k HZS Olomouckého kraje na stanici v Olomouci. Praktické zkušenosti z něj učinily spolehlivého hasiče, který téměř 15 let zachraňoval životy a pomáhal s velkým nasazením v krizových situacích. Zasahoval u mnoha mimořádných událostí, kde uplatnil své odhodlání, odvahu, zkušenosti i nadhled.

Dalibor byl dobrosrdečným a obětavým člověkem, který nešetřil úsměvy a šířil kolem sebe dobrou náladu. Mezi kolegy byl velmi oblíbený, protože neváhal vstřícně nabídnout pomocnou ruku i mimo službu. Byl vždy přívětivý, upřímný a pracovitý. Díky své empatické povaze byl také členem posttraumatického intervenčního týmu, který poskytuje při mimořádných událostech psychologickou pomoc.

Byl úspěšným a nadšeným sportovcem, který se dlouhá léta intenzivně věnoval požárnímu sportu. Reprezentoval náš kraj na mnoha soutěžích, mistrovství republiky nevyjímaje. V roce 2011 měl velký podíl na úspěchu týmu na Mistrovství České republiky v Ostravě, kde reprezentace HZS Olomouckého kraje získala bronz. V Brně v roce 2016 pak na MČR pomohl ke 2. místu v požárním útoku. Jeho doménou v požárním sportu byl výstup do 4. patra cvičné věže, kde dosáhnul svého osobního rekordu s časem 15.35.

Čest jeho památce…

WhatsApp Image 2020-11-19 at 20.03.27.jpeg

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz

vytisknout  e-mailem