HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Litovelští hasiči dostanou nové vybavení

Profesionální hasiči z Litovle dostanou nový Automatický externí defibrilátor. Jsou tak další stanicí v kraji, která bude mít toto vybavení k dispozici.  

Město Litovel a Mikroregion Litovelsko pořídilo v letošním roce ze svého rozpočtu Automatický externí defibrilátor AED PLUS, který bude předán do užívání jednotce Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje na požární stanici Litovel. Předání proběhne v úterý 15.11.2011 v 10:00 hod na požární stanici Litovel.

Automatický externí defibrilátor AED plus
Přístroj umožňuje provést účinnou resuscitaci zraněné osoby i nezdravotnickým záchranářem. Na zraněného se připevní elektrody, které vyhodnocují srdeční činnost. Po základní analýze přístroj doporučí, nebo nedoporučí provést elektrický výboj. V případě potřeby provede přístroj bifazický defibrilační výboj. Zařízení vyhodnocuje i efektivitu prováděné nepřímé masáže srdce a navádí nezdravotnického záchranáře ke změně rytmu nepřímé masáže, nebo změně působené síly. AED plus nepřetržitě analyzuje resuscitaci a zobrazuje EKG křivku. Průběh resuscitace je ukládán ve vnitřní paměti zařízení a umožňuje následné zpracování. Přístroj je možné v kombinaci s resuscitační loutkou využít k nácviku resuscitace nejen pro nezdravotnické záchranáře, ale i širokou veřejnost.

Přístroj byl pořízen za cenu 39 900,- Kč.

Pořízené vybavení bude v rukou hasičů sloužit především občanům města Litovle a Mikroregionu Litovelsko.

 


Vladimíra Hacsiková / tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem