HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Likvidace požáru střechy zámečku v Tomíkovicích na Jesenicku

Šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje likviduje požár střechy zámečku v Tomikovicích ( Žulová ) na Jesenicku. Střecha třípatrové budovy o rozměrech zhruba 10x10 metrů v době příjezdu prvních jednotek byla celá v plamenech.  

Informaci o požáru převzalo operační středisko hasičů krátce po šesté hodině večerní ( 18:06 ) v úterý 6.12.2011. Na místo společně s profesionální jednotkou požární stanice Jeseník vyrazily dobrovolné jednotky Žulová, Skorošice, Javorník a Vápenná a Tomíkovice. Celkově tak k likvidaci požáru vyjelo šest cisternových vozidel a vozidlo výškové techniky. 

Hasiči za nasazení několika hasebních proudů lokalizovali požár zhruba po šedesáti minutách, samotnou střechu objektu vzhledem k rozsahu a stavu hoření se uchránit nepodařilo. Několik hasičů v dýchací technice a za použití termokamery provedli průzkum v objektu a vyloučili přítomnost osob uvnitř třípodlažní budovy.

 Jednotky v tuto chvíli provádí dohašování menších ohnisek a rozebírání ohořelé střešní konstrukce. Na místo rovněž dorazil vyšetřovatel zjišťování příčin požáru a dle jeho prvotního vyjádření stanovení příčiny vzniku požáru i výše škody bude potřeba dalšího šetření následujícího dne za denního světla.

 Foto z místa události bude k tiskové zprávě dodáno v průběhu dne 7.12.2011

Aktualizace : 21:00 - Na místě ještě 8 hodin zůstane místní jednotka Tomíkovice.


Vladimíra Hacsiková / tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem