HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Liberečtí hasiči ukázali svou nepřemožitelnost na divoké vodě

Cvičný kanál v Praze - Troji se včera stal dějištěm XXI. ročníku Odborné přípravy HZS ČR na raftových člunech. Akci každoročně pořádá Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu UK Praha. 

Závodu se zúčastnili příslušníci a příslušnice hasičských záchranných sborů krajů a posádky pozvané pořadatelem. Závodilo se tradičně v kategoriích R4 (raft se čtyřčlennou posádkou) a R6 (raft se šestičlennou posádkou) ve slalomu a sjezdu.

Mezi 14 týmy z celé České republiky podali v kategorii R4 skvělý sportovní výkon liberečtí profesionální hasiči, kteří stanuli nejvýše na stupních vítězů. „Bylo to nečekané a milé. Nevěděli jsme průběžné výsledky, o to větší překvapení jsme zažili při vyhlašování. Poděkování patří Standovi Hajskému, mistrovi světa v raftingu, který nás vedl a se kterým jsme si dopluli pro vítězství," přiblížil liberecký hasič Radek Musil. Vedle Radka Musila, Stanislava Hajského tvořili posádku další 2 liberečtí hasiči Michal Bien a Roman Kupec.

Na sobotních závodech byla i posádka R6 ze stanice Jablonec nad Nisou. Mezi jedenácti účastníky v kategorii obsadili jablonečtí hasiči pěkné 7. místo.

Výsledky jednotlivých kategorií:

R4
1. Liberec
2. Pardubice
3. Ústí nad Orlicí

R6
1. Brno
2. Pardubice
3. SPJ Převozáci

Autor: Mgr. Zdenka Štrauchová

Obrázky k článku1.jpg1.jpg2.jpg2.jpg3.jpg3.jpg4.jpg4.jpg5.jpg5.jpg6.jpg6.jpg7.jpg7.jpg8.jpg8.jpg9.jpg9.jpg10.jpg10.jpg

vytisknout  e-mailem