HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krásné víkendové počasí zaměstnává hasiče v Olomouckém kraji

Od soboty 4. března evidujeme zvýšený počet výjezdů jednotek požární ochrany (dále je „PO“) na události související s následky silného větru a požárů lesních a travních porostů na území Olomouckého kraje. Ve většině případů se jedná o spadlé stromy tvořící překážku na pozemní komunikaci. Během sobotního a nedělního dne vyjížděly jednotky PO k celkem šesti požárům travního porostu. Při těchto požárech se ve většině případů jednalo o rozfoukání ohniště silným větrem po pálení biologického odpadu (listí, větví, rostlinného odpadu, apod.). 

Uvolněné plechy na střeše rodinného domu, obec Vrchoslavice (okr. Prostějov)

V sobotu 5. března 2017 byla v 20:51 oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje událost týkající se odstranění uvolněných plechů na střeše rodinného domu (dála jen „RD“) v obci Vrchoslavice (okr. Prostějov). Na místo události vyjela profesionální jednotka ze stanice Kojetín spolu s jednotkou SDH obce Vrchoslavice. Průzkumem místa události bylo zjištěno, že došlo k uvolnění plechů na střeše RD v blízkosti nadzemního vedení elektrické energie. Na místo byla povolána výšková technika ze stanice Prostějov a bylo zažádáno o vypnutí vedení. V průběhu likvidačních prací byla doprava Policií ČR odkláněna na obec Němčice nad Hanou. Likvidace události byla velitelem zásahu ohlášena v 22:29.

Spadlý strom na nadzemní vedení telekomunikační sítě, obec Vápenná (okr. Jeseník)

V sobotu 5. března 2017 byla v 22:27 oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje událost týkající se odstranění spadlého stromu na nadzemní vedení elektrické energie v obci Vápenná (okr. Jeseník). Na místo události vyjela profesionální jednotka ze stanice Jeseník spolu s jednotkou SDH obce Vápenná. Průzkumem místa události bylo zjištěno, že došlo k pádu stromu na nadzemní vedení telekomunikační sítě. Jednotky odstranily spadlý strom a uklidily pozemní komunikaci. Likvidace události byla ohlášena v 22:57.

Dopravní nehoda osobního automobilu do spadlého stromu, Velké Kunětice (okr. Jeseník)

V sobotu 5. března 2017 byla v 23:13 oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda v obci Velké Kunětice (okr. Jeseník) ve směru na obec Vidnavu. Na místo události vyjela profesionální jednotka ze stanice Jeseník spolu s jednotkou SDH obce Velké Kunětice. Průzkumem místa události bylo zjištěno, že došlo k pádu stromu na pozemní komunikaci, do kterého následně narazil osobní automobil. Jednotky odstranily spadlý strom a uklidily pozemní komunikaci. Likvidace události byla ohlášena v 0:02. Dopravní nehoda se obešla bez zranění.

Stav k neděli 20:00 hod.:

V průběhu nedělního dne se situace uklidnila. Počet výjezdů jednotek PO na události související s následky silného větru na jednotlivých územních odborech HZS Olomouckého kraje:

  • Přerov – 4
  • Olomouc – 4
  • Jeseník – 4
  • Prostějov – 1
  • Šumperk – 0

Během sobotního dne vyjížděly jednotky PO k celkem pěti požárům a v průběhu nedělního dne už pouze k jednomu požáru travního porostu. Při těchto požárech se ve většině případů jednalo o rozfoukání ohniště silným větrem po pálení biologického odpadu.


por. Ing. Jan Ondruch
oddělení IZS a služeb
tel: +420 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: +420 950 770 305
mobil: +420 778 772 655
e-mail: mluvci@hzsol.cz

Odkazy do noveho okna

05_03_2017 - Hrochov 01

05_03_2017 - Hrochov 01 

Detailní náhled

05_036_2017 - Hrochov 02

05_036_2017 - Hrochov 02 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem